| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Muhtemelen siyah kalıptehlikeleri hakkında duydum , ve maruz oldum eğer merak ediyor olabilirsiniz

Siyah Kalıp Solunum belirtileri . Hastalık Kontrol ve ÖnlemeMerkezlerine göre , siyah kalıp maruz kalmanınsonuçları çoğu insan için abartılı olmuştur , ama bazıları için ,tehlike gerçek. Onlar aileniz görünür eğer onları tanımak olacak ve böylecebelirtileri aşina olmalıdır . Kimlik

Siyah kalıp , ya da bazen toksik siyah kalıp , Stachybotrus chartum ifade etmek için kullanılanortak addır . Bu sabit nemmevcudiyetinde, sheetrock ya da ahşap gibi selüloz içeren malzemeler üzerinde yetişen kalıp spor özel bir türüdür. Kalıp birçok türü siyah ama mutlaka vardır " siyah kalıp . " Stachybotrys kalıp aslında bir yeşilimsi - siyah .
Önemi

siyah kalıp yaklaşık Erken raporlar konutların sadece 1-3 oranındazehirli sporlar vardıhalkı rahatlattı . Ancak , 1997 yılında , Susan Flappan Çocuk Mercy Hastanesi ile çevre sağlığı uzmanı , o okuduhastaların evlerinde yüzde 30 ila 40 Stachybotrys sporlar bulundu . Mutlak rakamlar bilinmemekle birlikte , siyah kalıp ilk teorize daha büyük bir sorun olabilir açıkça görülmektedir. Onlar aile çıkabilirler eğer onları tanımak olacak kadar kalıp pozlamabelirtileri aşina olması mantıklı .
Belirtileri

en siyah kalıp maruz ortak belirtileri tanımak için onları zor hale olabilirsoğuk algınlığı veya grip belirtilerine benzer. Sen baş ağrısı veya boğaz ağrısı , ishal , sürekli yorgunluk ya da hastalık genel bir hissi yaşayabilirsiniz . Bazı durumlarda , bu tür saç dökülmesi ya da döküntü gibi saç ve cilt sorunları , gelişebilir .

Bu belirtiler basit bir soğuk algınlığı veya grip zamanla uzağa gitmeyecek olduğunu değil anlatmak içinbir yol . Onları kötüleşen ve azalmıyor, ama bu belirtilerin bir sürekli iyileştirilmesi yerine evinizde harcadığımız ne kadar süre bağlı olabilir karşılaşabilirsiniz .
Komplikasyonlar

siyah kalıp maruz kalma alerji , astım ya da akciğer hastalığı olanlarda bir sorun daha olur . Bu kişilerde, maruz kalma gibi , öksürük , hırıltı ya da nefes darlığı gibi solunum problemlerine yol açabilir . Bu, mevcut koşullar şiddetlendirebilir , bu yüzdenorijinal problemin kötüleşmesine ziyade poz kalıp ilişkili olarak görülebilir .

Bebeklerde , akciğerler kanama anlamına gelir idiopatik pulmoner kanama , bazı durumlarda bildirildi bağlantılı olmuştur siyah kalıp pozlama . CDC göre , bu bağlantı kanıtlanamayan ve daha fazla çalışma yapılması gerekiyor .
Önleme /Çözüm

kalıp ile ilgili bir sorun varsa , bu Eğer bir yerde aşırı nem var demektir . İlk adım nerede olduğunu belirlemek ve kalıp sadece geri gelmeyecek şekildesorunu çözmek için .CDC göre


, siyah kalıp bir çözüm kullanarak , herhangi bir kalıp gibiaynı şekilde temizlenebilir bir galon su içinde çamaşır suyu bir fincan . Bu sert yüzeyler üzerinde çalışacak . Halı gibi gözenekli veya emici yüzeyler , muhtemelen atılır gerekir . Hatta ölü sporlar alerjik reaksiyonlara neden olabilir , çünkü tümküf sporları kurtulmak için önemlidir . , Havalandırma çok sayıda eldiven ve koruyucu gözlük ve asla amonyak ile çamaşır suyu karışımı emin olun . Eğer devam etmek için nasıl emin değilseniz , bir profesyonel çağırmak isteyebilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com