| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Klindamisin HCL 150 , solunum , deri ve doku enfeksiyonları gibi bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir

Klindamisin HCL 150 Yan Etkileri . Ayrıca, penisilin alerjisi olanların enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır . " 150", 150 mg dozaj gücü belirtir. Bu bakteri pnömokok , streptokok, stafilokoklar ve anaerobik suşlarına karşı etkilidir. Klindamisin HCL 150 , özel bakteri suşlarına karşı etkili olduğu durumda önemi

bu ilaca karşı dirençli bakterilerin diğer soyların büyüme riski vardır. Klindamisin HCL 150 çekerkenbirincil enfeksiyon Bu antibiyotik ile tedavi edilirken bir sonucu olarak , başka bir enfeksiyon gelişebilir .
Etkileri

aşırı duyarlılık ya da alerjik reaksiyon oluşabilir ve kaşıntı ve döküntü ile mevcut . Diğer yan etkiler kolit , bulantı, kusma ve anormal karaciğer enzim düzeyleri vardır .

Kolit Uyarıkolon bulaşıcı bir iltihabıdır ve hafif olabilir doğada çok şiddetli . Sık sık ishal , karın ağrısı veya Klindamisin HCL 150 süre şişkinlik oluşumu derhal rapor edilmelidir .
Tedavi
bir alerjik reaksiyon , bulantı ve kusma , ile ilgili

Belirtileri ilacı kestikten sonra klindamisin HCL 150 tipik çözmek . Kolit IV sıvıları yönetimini ve bu Flagyl gibi bir anti - enfektif ilaçların içerebilir tıbbi tedavi gerektirir .
Hususlar

Klindamisin HCL 150 reçete olarak alınır ve alınmalıdır sadece bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için . Böyle Klindamisin HCL gibi antibiyotiklerin yanlış kullanımı bazı antibiyotiklere direnç gelişmekte bakterilerin yol açabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com