| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sistemik Staph Enfeksiyon Belirtileri

Stafilokokal ( stafilokok ) enfeksiyonları , özel bakteri türünün neden olduğu tıbbi durumlar vardır . Bu enfeksiyonlar genellikle abse görünümü ile ilişkilidir. Stafilokok enfeksiyonları genellikle açık yaralar ya dabakteri içeren vücut sıvıları ile temas yoluyla bulaşan bulaşıcı ve genelliklederide başlayacakABD Apse

Stafilokok enfeksiyonlarında çapında hastanelerde enfeksiyonlarınbaşlıca nedenlerinden biridir ve kaynamaya veya karbonkül benzer yükseltilmiş bir alanda neden olabilir. Apse olarak adlandırılan bu kaldırdı alanları, veyabölgeden tahliye olmayabilir irin içerebilir . Bu apseler ağrılı olabilir ve kırmızı ve şişmiş olmagörünüme sahip olabilir .
Cilt Değişiklikleri

derinin herhangi bir açık yara , kesik veya sıyrık potansiyeline sahiptir bir stafilokok enfeksiyonu gelişebilir . Kazımaya etrafında derialanına yakın ilgi. Herhangi bir ağrı, kızarıklık ya da şişme stafilokok enfeksiyon belirtisi olabilir . Ayrıca , stafilokok enfeksiyonları impetigo veya selülit haline , yani bağ dokusununderi veya kırmızı inflamasyon herhangi kabuklanma farkında olabilir .
Sepsis

kez Staphylococcus bakterikan dolaşımına , sepsis oluşabilir . Önceden var olan akciğer koşulları ile birlikte olanlar, akciğerlerde apse oluşumu ve ardından , Stafilokokal zatürre gelişebilir . Bu tür solunum güçlüğü , göğüs ağrısı , öksürük ve ateş gibi belirtiler sepsis sırasında gelişebilir . Bakteriler de şiddetli ağrı , ateş , uyuşukluk ve şişkinliğe neden olan ,kemiklerin yanı sıra , şiddetli göğüs ağrısı neden olur ,kalp ve vanaları girebilirsiniz .
Bağırsak Problemleri

stafilokok enfeksiyonları da kontamine yiyecek tüketensonucu olabilir . Enfeksiyonbağırsakları etkiler ve yedikten sonra 1-6 saat içinde semptomlar üretebilir . Stafilokokal gıda zehirlenmesi genellikle bulantı , kusma ve ishal ile sonuçlanır . Dehidrasyon ayrıca ortaya çıkması daha muhtemeldir. Belirtiler rahatsızlık büyük bir kaynak olmasına rağmen, stafilokok enfeksiyonu bu tür genellikle kendiliğinden düzelir . Hasta bu hastalıksırasında da bulaşıcı değildir .
Toksik Şok Sendromu

Bazen , Staph bakteriler oksijen yoksun koşullarda büyüyebilir . Bakteriler daha sonra toksik şok sendromu neden toksinler salgılayabilir. Böyle kusma , ishal , yüksek ateş ve kas ağrıları gibi Toksik Şok Sendromu belirtileri fark ederseniz , hemen tıbbi yardım isteyin . Düşük kan basıncı neden olabilir . Kırmızı , soyulma kızarıklık da oluşabilir . Onlaren şiddetli vakalarda şok ve hatta ölüme yol açabilecek gibi bu belirtiler , kısa sürede rapor edilmelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com