| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

işaretler & İnsanlardaki Kalıp Belirtileri

ev ,okul veyaişyerinde küf maruz kalma zararlı sağlıkla ilgili yan etkileri olabilir . Hafif şiddetli arasında değişenbelirtiler alerjik reaksiyonlar , solunum problemleri ve kronik enfeksiyonlar içerebilir . Alerjik reaksiyonlar

kalıp bir alerjik reaksiyon Ortak belirtileri , SağlıkNew York Dışişleri Bakanlığı tarafından tanımlandığı gibi , kırmızı , kaşıntılı gözler , burun ve sinüs tıkanıklığı , boğaz tahrişi , deri döküntüsü ve baş ağrısı vardır .
solunum Sistemi Etkileri

Kalıp pozlama öksürük ve nefes almada zorluk , hırıltılı soluma gibi solunum semptomları , yol açabilir . Bu belirtiler genellikle hafif ve ciddi enfeksiyonlara dönüşebilir yok . Invaziv aspergilloz olarak bilinen kalıp kaynaklı enfeksiyon riski olduğunu

rağmen
Enfeksiyon minimal , bazı belirtiler ateş , vücut ağrıları , kanlı öksürük ve göğüs ağrısı bulunur . Mayo Clinic göre , bu belirtiler genellikle mevcut kronik akciğer hastalığı olan kişiler veya bağışıklık sistemleri tarafından deneyimlidir .
Yanılgılar

terim " toksik kalıp " olmasına rağmen çoğunlukla zararlı etkileri kalıplara ifade etmek için kullanılan , kalıp kendisi toksik değildir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre , bu kalıpları tüm iç kalıpları indirebilmek alerjik ve solunum semptomlarıaynı tür üretmek .
Risk Faktörleri

olanlar ile kalıp ile ilgili belirtiler geliştirmek içinen yüksek risk bebekler,yaşlılar , amfizem gibi kronik akciğer hastalıkları , muzdarip insanlara , ve HIV /AIDS veya kemoterapi tedavileri kaynaklanan bağışıklık sistemi ile hastalar dahil .
Hususlar

Kalıpları büyümek ve yeterli nem , sıcaklık ve organik malzeme sağlamak yerlerde ürerler . Evde , banyo özellikle duyarlıdır ve sızdıran tavan ve duvarlar kalıp için bir zemin ıslahı sağlar . Küf gelişimini engellemek için , bir çamaşır suyu çözeltisi ileev , temiz ve mevcut kalıp herhangi bir nem sorunları ortadan kaldırmak .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com