| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Poison Oak ve Suçiçeği ArasındakiFark Nedir

? Suçiçeği ve zehirli meşe benzer görünüşe sahip . Zehirli meşe sadecederiyi etkiler ise , suçiçeği de başka bir hastalık semptomlara neden olur . Eğer bir döküntünedeni ve ciddiyeti hakkında bir şüpheniz varsa bir doktora danışın . Zaman Çerçevesi

Suçiçeği 10-21 günlük bir kuluçka dönemi vardır . Bir çiçeği salgını yaklaşık 5 ila 10 gün sürer . Zehirli meşe bir tepki genellikle yaklaşık 12 ila 48 saatbitkinin maruz kaldıktan sonra gösterir , ancak bazı durumlarda bir hafta için görünmüyor olabilir .
Suçiçeği
<Özellikler p> Suçiçeği genellikleyüz , saçlı deri veya gövdede bir kaşıntılı döküntü olarak başlar . Daha sonra , vücudun daha fazla yayılabilir. İlk başta , kırmızı diken dikendiken sonunda üzerinde kabuk olacak kabarcıklara dönüşür kısa bir süre sonra mevcut olacak ama . Suçiçeği Diğer olası belirtiler ateş , mide ağrısı , iştah kaybı , baş ağrısı , burun akıntısı ve öksürük sayılabilir.
Poison Oak Özellikleri

Poison meşe , birlikte zehir sumak ve zehirli sarmaşık , genellikleyüz, kollar ve bacaklar üzerinde göstermek kırmızı deri şişmiş yamalar neden olur. İlk başta ,döküntü bir çizgili bir görünüme sahip olabilir . Döküntü zamanla kabuk bağlamış olacak kabarcıklara dönüşür .
Tedavi

aşı suçiçeği nedenvirüsüne karşı çocukları korumak için kullanılabilir. Suçiçeği tedavisi yulaf ezmesi veya kaşıntı hafifletmek için kabartma tozu ilehasta sık sık serin banyoları veren içerir . Ayrıca , kalamin losyon kaşıntı hafifletmek için kullanılabilir. Ateş tedavisinde Tylenol veya Motrin kullanın . Bir zehir meşe döküntü bir ağızdan gibi benadryl gibi antihistaminik , ve anti - kaşıntı kremler ile tedavi edilebilir. Suçiçeği genellikle tehlikeli değildir
Uyarılar

rağmen, can ciddi komplikasyonlara yol açar. Döküntügözlerinin içine alırsa , bir doktora başvuruncilt enfekte veya görünürse ateşilk birkaç gün sonra devam ederse . Bir zehir meşe döküntü de enfekte olabilir , bu yüzdencilt , özellikle kırmızı ve iltihaplı görünüyorsa tıbbi müdahale gerekli olabilir . Döküntü, genital bölgede veya 2 hafta daha uzun sürerse eğer tıbbi yardım da gereklidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com