| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Suçiçeği Pnömoni belirtileri ve belirtileri

Suçiçeği pnömoni yaygın suçiçeği olarak bilinen suçiçeği , bir komplikasyonudur . Suçiçeği Çocuklarda küçük bir hastalık olduğunu , ancakhastalık sözleşme yetişkin veya hamile kadınlar , zatürre gibi ciddi komplikasyonlar gelişebilir . Suçiçeği pnömoni ciddi bir durum potansiyel olarak ölümcül olan ve ikincil bir bakteriyel enfeksiyongelişmesine yol açabilir . Derhal tıbbihastalığınşiddetini belirlemek için tavsiye edilir . Belirtileri

suçiçeğidöküntülü aşamasında geliştirmek Solunum semptomları varicella pnömoni neden olabilir . Kanada Tıp Birliği Dergisi göre , öksürük , nefes darlığı ( nefes darlığı ) , takipne ( hızlı solunum ) , siyanoz (deriye mavimsi bir renk tonu ) ve göğüs ağrısı sık görülen belirtilerdir . Öksürük yoluyla sınırdışı Balgam kan az miktarda içerebilir . X - ray incelemeakut faz sırasında yoğun nodüler opasiteler ortaya çıkarabilir . Lezyon boyutu , birden fazla santimetre olabilir. Yumuşak nodüller yıllarca mevcut olabilir , ancak çoğu sekiz hafta içinde kaybolur . Normal bir beyaz kan hücresi sayımı , tipik olmakla birlikte, polimorfonükleer lökositoz , bakteriyel enfeksiyon , bir gösterge , mevcut olabilir. Çoğu belirtiler 2-3 hafta içinde kaybolur .
Suçiçeği Pnömoni Hamilelikte

Gebelik suçiçeği pnömoni gelişmeriski artmaz , ancakhastalığındaralma olarak kabul edilir bir tıbbi acil durum . Tedavi edilmezse ,prognozölüm oranı yüzde 40 daha yüksek olduğu gibi , kötüdür. Asiklovirinkullanımı büyük ölçüde mortaliteriskini azaltır ve tedaviönerilir derstir .
Tedavi

Gama Globulin suçiçeği pnömonigelişimini önlemeye yardımcı olabilir ama firther çalışmalar faydalarını belirlemek için gereklidir . Kişi hamile ise , bir asiklovire rejim tavsiye edilir . Kortikosteroidlerin kullanılması bazı durumlarda hızlı bir iyileşme neden olabilir, çünkü tartışmalı değil, aynı zamanda tamamen etkisiz olduğu kanıtlanmıştır . Onlar suçiçeğiilk aşamalarında uygulandığı takdirde kortikosteroidler zararlı değildir . Antibiyotikler suçiçeği zatürre tedavisi için yararlı değildir , ancak genellikle sekonder bakteriyel enfeksiyonu önlemek ya da kontrol etmek için reçete edilir . Entübasyon ve mekanik ventilasyon
Portalı

Suçiçeği pnömonisi hafiften şiddetliye kadar uzanabilir . Şiddetli durumlarda gerekli olabilir , veprognoz şiddeti ve tedaviye bağlıdır . Hastalık neoplastik hastalığı olan birisi tarafından sözleşmeli ise ,prognoz kötüdür . Hastalık tedavi edilmediği takdirde suçiçeği zatürre gelişebilir hamile kadınların ölüm riski yüksek olan . Bu hastalık oldukça öngörülemeyen ve hızlı bir oranda ilerleyebilir . Tıbbi bakım büyük ölçüdebeklenen sonucu iyileştirebilir . Bu nedenle, son derece tıbbi tedavi bu makalede listelenen bu gibi belirtilerinilk işareti aranmaz tavsiye edilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com