| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Süpüratif Parotitis Bilateral Akut Belirtileri Tanı

parotis çoğu kişi bunların tükürük bezleri dediğimiz içinteknik adıdır . Kabakulak bu bezlerinin bir enfeksiyondur . Bu, viral ya da bakteriyel ve enfeksiyonun neden ve şiddetine bağlı olarak , bazen acı verici olabilir . Viral

Viral süpüratif ikili kabakulak genelliklekabakulak ,tükürük bezlerinin şişmesine neden olan viral bir enfeksiyon olarak bilinir . İkili iki tükürük bezleri dahil olduğu gerçeğini ifade eder. Ortak bir hastalık olarak kullanılan rağmen , şu anda , 2010 yılında ,kabakulak , kızamık ve kızamıkçık ( MMR ) aşısı okula giriş için gereklidir. Çoğu çocuk gibikabakulak vardı önce 1956 doğumlu insanlar Ulusal Sağlık Enstitüleri göre , bağışıklık olduğuna inanılmaktadır . Kaynaklanan
Bakteriyel

Süpüratif parotitisin bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle tükürük kanalı taşları iletükürük bezlerinin kötü ağız hijyeni veya tıkanması muhtemeldir . Ayrıca hastaneye veya susuz olan kişilerde görülür .
Belirtileri

Hem viral ve bakteriyel süpüratif parotitisinaynı belirtiler var . Ikili kabakulak , her iki bezleri ağzını açmak için yetenek engel olabilir , şişmiş ve ağzınızda kötü bir tat alabilirsiniz . Yüzünüz , özellikle kulaklarınıza yakın , boyun aşağı ve çene altında , şişmiş görünür ve ayrıca kırmızı görünebilir .
Tanı

Doktorunuz ağzınızı inceleyecek ve boyun . Ofaul tatkaynağı olan , ağzına irin görebilirsiniz , ama aynı zamanda tükürük bezleri büyümüş olduğunu göreceksiniz . Doktorşişme, bir apse neden olur şüphelenirse , o tanıyı doğrulamak için bir CT taraması sipariş verebilirsiniz .
Hekim

Çoğu zaman , süpüratif parotitis vernikler kendi başına kadar . Eğer , sorun yutma var yüksek ateş varsa veya nefes sorun varsa doktorunuza başvurmalısınız . Bunlarneden bu durumda , size antibiyotik ihtiyacınız olacak , bakteri olabilir göstergeleridir . Neden doğada bakteri ve bunu tedavi etmezseniz , oenfeksiyon yayılmasına neden olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com