| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Berilyum - Kaynaklı Akciğer Hastalığı

berilyum Pozlama - diğer şeyler arasında petrol , kömür ve volkanik toz bulunan bir gümüş - gri metal - berylliosis denilenakciğer iltihabı yol açabilir . Pozlama duman veya toz içeren berilyumsolunması genellikle. Berilioz yan etkileri nefes zahmetli , öksürük , gece terlemesi ve yorgunluk, ve tedaviler steroid ve oksijen içerebilir . Kimlik

Berilyum eskiden belirli elektronik , kimyasallar ve floresan ampullerinüretiminde kullanılan bir metaldir . Hala havacılık ürünleriüretiminde ve berilyum - alüminyum döküm ürünleri günümüzde kullanılmaktadır .

Berilyum - tabanlı akciğer hastalığı olan hastalarda sadece meydana eğilimindedir Riskler berilyum alerji . Hatta sınırlı berilyum maruziyeti ve tozMerck Online Tıp Kütüphanesi göre , bu alerjisi olan hastalarda Berilioz neden olabilir .
Hususlar

zaman berilyum maruziyetakciğerlenf düğümleri iltihaplanmasına neden olan , anormal doku oluşturan , bir alerjik reaksiyonu tetikler . Belirtiler maruziyetten sonraki 10 ila 20 yıl boyunca kendilerini olmasa da , bunlar tutarlı ve kademeli olma eğilimindedir . Bunlar arasında kilo kaybı , solunum problemleri ve şiddetli yorgunluk olduğunu.
Test

hasta berilyum maruz kalma ve çeşitli tanı prosedürlerininonayı aşağıdaki Berilioz ile teşhis edilir . Bu X - ışınları , CT ( bilgisayarlı tomografi ) taramaları ve özel alerji testleri içerir. BeLPT veya berilyum lenfosit çoğalma testi , berilyumhastanın toleransını belirler ve alerji algılayabilir . Daha ileri durumlarda hastalar hastalıklarınınşiddetini belirlemek için daha fazla test uğrayabilir .
Tanı

bronkoskop genellikle kesin tanı yapmak için kullanılır . Bu tüp berilyumhastanın alerji onaylamak içinakciğer doku ve hücre örnekleri elde etmek için kullanılmaktadır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com