| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kalıp ve Baş dönmesi

Mayo Clinic tarafından yapılan 1999 araştırmaya göre, hemen hemen tüm kronik sinüs enfeksiyonları kalıp enfeksiyonlar neden edilmiştir. Bu mantar sporlar bizim evlerde nemli yerlerde bazı koloniler oluştururlar hepimizin etrafında , ve . Kalıp uzun süre maruz sizi hasta yapabilir . Kalıp Nedir ?

Kalıp , mantar biçimi , mikroskobik organizmalardır. Bu parazitler hayatta kalmak için gerekli besinleri almak için organik materyalleri nemli eklemek . Küf sporları , mantarlarınüreme organları , alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve bazı çalışmalar bileinsan vücudunda kalıp koloniler oluşturur ve sinüs enfeksiyonlarına neden olabilir düşündürmektedir .
Küf Bulaşma

bir ev kirlenmiş

, toksik siyah kalıp oluklar ve sızdıran tuvalet ve sızdıran borular etrafında banyo , rutubetli bodrum büyümeye uçucu kalıp koloniler üretir. Toksik kalıp maruz İnsanlar genelde baş dönmesi yaşayabilirsiniz . Kalıp Enfeksiyon
Belirtileri

toksik kalıp maruz kalan insanlar tarafından sergilenen Belirtileri baş dönmesi, yorgunluk , solunum problemleri , dahil ve baş basınç . Mayo Clinic rapor, kronik sinüs enfeksiyonları olan hastaların yüzde 94'ü kendi sinüslerde kalıp kolonileri olduğunu belirtiyor .
Önleme /Çözüm

toksik küf bulaşmasını önlemek amacıyla bu , baş dönmesine neden boru sızıntıları neden rutubeti ortadan kaldırabilir . Sık sık ve evden uzakta suyun boşaltılması ile yeraltı sızıntısını durdurmak temiz olukları .
Yaşam Tarzı Değişikliği

, mantar , kurutulmuş meyve gibi , kalıp içeren gıdalar yemeyin ve peynirler yaş . Küf sayısı yüksek olduğunda maske giyin . Küf sporları yakalamak için bir klima kullanın ve nemi ortadan kaldırmak için bir nem alıcı kullanın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com