| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Acidemia Vs . Asidoz

tıp , doktorlar , hemşireler ve laboratuar teknisyenleri bazen birbirinin çok yakından ilgili terimleri kullanmak , ama teknik olarak farklı olan . Bir örnek asidemi ve asidoz olduğunu. Bu terimlerin her ikisi devücutta aşırı düşük pH seviyesine bakın rağmen , onlaraynı şey değildir ve buna göre tedavi edilmelidir . Asidoz tanımlandı

asidoz anormal derecede düşük bir pH değeri elde fiziksel süreçler ve tüm reaksiyonları belirtir. Özellikle, bu asitleri ayrılmış olabilir maddelerin metabolizmasında anlamına gelir. Bir pH seviyesinde fiziksel süreçler ve metabolizma sonucu kimyasal reaksiyonlar yeterince düşük olduğu takdirde asidoz asidemi yol açabilir. Asidoz sadece kan dışındaki vücut sıvıları içerebilir .
Asidemi

Asidemi bir anormal derecede düşük pH seviyesini (en az 7.35 ) sahipdevlet Tanımlı . Özellikle , asidemikanda düşük pH seviyesinde ( " emia " ile biten tüm tıbbi terimler genellikle "kanda " demek ) ifade eder . Bir kişi metabolik süreçler ( asidoz ) bazı anormallik olmadan asidemisi olamaz . Acidemia bir hekim tarafından verilengerçek tanıdır .

Asidoz pnömoni gibi solunum sorunları neden olabilir Nedenleri , ya da neden olabilir bir kişi , bazı ilaçlar alır diyabet veya böbrek yetmezliği vardır . Bu anlamda , asidoz mutlaka genetik bir sorunun belirtisi değildir .

Asidemiler genetik bağlantıları belirli organik bozuklukların bir dizi vardır . Genetik sorunlar zor asitlerivücut tarafından metabolize olan ve bu nedenleasidoz işlemini başlatmak .
Asidoz Cure

Asidoz tedavi edilebilir olması için ne yapmak vardır . Bir kişi , kandaki pH değerini düşüren ve pnömoni varsapnömoni enfeksiyon vücudun bağışıklık sistemi tarafından yendi bir kez , örneğin, metabolik sorunlar düzeltilir. Böbrek yetmezliği nedeniyle asidoz böbrek nakli yoluyla çözülebilir . Tedavi böylece asitlerinin normal metabolizma kesiyor ne dayalı farklı olacaktır
Asidemi Cure

Asidemi genellikle tedavi edilemez tipik bir genetik bağlantıya sahiptir çünkü ; . Genetik araştırma gen tedavisi reçete ve geliştirilmiş olabilir, böylece acidemia davalarla ilgilikesin genleri bulmak için yapılıyor . Asideminin belirtileri biraz (daha az protein yemek ) diyet değişiklikleri , intravenöz bikarbonat ve diyaliz yoluyla giderilebilir.
Belirtileri asidoz ve asideminin

Belirtileriaynı olabilir . Bunlar bulantı , kusma , yorgunluk ve uyuşukluk . Acidemia teknik 7.35 altında bir pH seviyesi gerektirdiğinden Ancak , asidemi belirtiler hafif asidoz için daha kötü olabilir ve aynı zamanda düşük kan basıncı , şok , koma ve hatta ölüm olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com