| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Deaccessing Venöz Limanlar için Protokol

implante kateterler ve portlar Milyonlarca sıvılar ve ilaçlar , yönetmek yanı sıra kan örnekleri çizim için hazır erişimi sağlamak için her yıl yerleştirilir . Ya da nasıl kendiniz yapmak için - bu aygıtlardan biri varsa , bir sağlık profesyoneli tarafından gerçekleştirilen gibisürecini izlemek , böylece onun kullanım ve bakımprotokolleri öğrenmelidir . Hiçbir şey vücut dışında görünür şekilde Malzeme ve Malzemeleri

Deaccessing senin limanında ve ciltiğne ve IV tüp kaldırılması anlamına gelir . Sitenizi deaccess için, şırıngalar vebağlantı noktasını yıkama için iki çözüm , normal tuzlu ve heparin ( mililitre başına 100 ünite) gibi bazı malzemeleri , ihtiyacınız olacak . Eğer bir 2x2 gazlı bez ve tek - inç bant bandaj yapmak , ya da sadece büyük bir Band - Aid .
Prosedür

yıkayıp kullanın ve ellerinizi kurulayın ve koyabilirsiniz eldiven . Bir şırınga içinde , 10 kübik santimetre normal salin ve heparin çözeltisi başka bir 5 santimetre küp olarak belirlemektedir. Noktasını temizlemek için yavaş yavaşnormal tuzlu su enjekte edilir . Heparin ile bu takip veheparinenjekte son olarak , herhangi bir kan geri akışını durdurmak içinboru üzerindekikelepçe kapatın. Eğerdiğeriğneyi çekin ise bunun iki tarafındacilt üzerinde başparmağınızı ve bir elin işaret parmağını yerleştirereknoktasını stabilize. Alkollü bir mendilleiğne siteyi temizleyin , biraz kanamaları kuru izin ve durumda bunun üzerine bir bandaj koyun .
Komplikasyonlar

implant kateterler can tıkanabilmekte, amaçlanan konumunun dışına taşımak veyacilt limandan ayrılmış olsun . Bağlantı noktası düzgün değilse , derhal tıbbi bir uzmana danışın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com