| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Streptococcus pyogenes antibiyotikler

Streptococcus pyogenes , insan vücudu enfekte için en yaygın organizmalar biridir. Onun birçok suşlar farenjit , sistemik hastalık veya cildinizde lezyonlar çeşitli neden olabilir . Akut Streptococcus pyogenes enfeksiyonu strep boğaz , kızıl , impetigo veya selülit neden olabilir . Birçok antibiyotik streptokok pyogenes tarafından kaynaklanan hastalıkların tedavisinde de etkilidir . Makrolid antibiyotikler

Makrolitler enfeksiyonlarının tedavisindeen sık kullanılan antibiyotikler arasında yer alıyor . Amerika Birleşik Devletleri'ndeen çok bilinen , makrolidler eritromisin, klaritromisin, azitromisin ve vardır . Clarithoromycin ve azitrhomycin doku penetrasyonunu artırmak ve faaliyetyelpazesini genişletmek yapısal değişikliklerle oluşturulan yeni makrolidler vardır . Üç Streptococcus pyogenes karşı etkili olan , ancak gram- pozitif aktivitesi nedeniyle diğerlerine üstün olduğunu clarithomycin .
Penisilin antibiyotik

Penisilinbeta bir antibiyotiktir - laktam aile , sefalosporinler , carbapeneums ve monobactums ile birlikte . Bu antibiyotikler onları ölüme neden olan hücre zarları , senteziniinhibe ederek bakteri çalışır . Penisilin genel olarak , özellikle strep boğaz durumlarda, streptococcus enfeksiyonu tedavi etmek için kullanılır . Penisilin güvenli ve etkin olduğu kanıtlanmıştır .
Böyle sefazolin ve cephradine gibi Sefalosporinler

Sefalosporinler , streptokok pyogenes gibi streptokok agalactiae'ye karşı etkilidir ve viridans streptokoklar . Sefalosporinler yapısal bütünlüğü için önemli olan bakterilerin hücre duvarlarının peptidoglikan tabakası sentezini bozarak çalışır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com