| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

İpuçları ve Deniz tutması için Tedaviler

Deniz tutması , deniz seyahati sırasında oluşabilir tutması biçimi , denge anlayışınızı etkileyen iç kulak , gözler , deri reseptörleri ve diğer duyusal sinirleri hareketi hakkında beyninize çelişkili sinyaller göndermek olur . Belirtileri baş dönmesi, bulantı , kusma , baş ağrısı , soğuk terleme ve rahatsızlık genel bir duygu içerebilir . Eğer tıp , doğal ilaçlar ve öncesi planlama deniz tutması önlemek ve tedavi edebilir .

Ilaçların çeşitli deniz tutması önlemek ya da deniz tutması oluşursa semptomları azaltabilir önlemek veya Tıp ile Deniz tutması davranın . Oral hap veya Transderm Scop denilen madeni para büyüklüğünde bir yama mevcut reçete skopolamin , bulantı ve kusmayı önlemek yardımcı olur . Skopolamin hapları ya da 4-8 saat 72 saat koruması için deniz seyahat önce kulak arkasındayama yerleştirin . Seyahat sırasında veya öncesinde alınması gereken Prometazin tablet veya şurup , önlemek ya da bulantı ve kusmayı azaltabilir . Ayrıca, Dramamine veya benadryl , seyahatlerinden önce veya seyahat sırasında 30 ila 60 dakika gibi bir over - the-counter antihistaminik , alarak önlemek ve deniz tutması tedavi edebilir . Antihistaminikler uyuşukluğa neden olur , ama onlar deniz tutması neden hareketetkisini önlemek veya azaltabilir .
Önleyin Seasickness Öncesi Planlama tarafından

fazlaseçenek ile deniz tutması önleyebilirsiniz Eğer seyahate çıkmadan önce evde yapmak . Bir cruise gemisi için rezervasyon yaptığınızda ,gemininön veya orta ve hareketaz miktarda varsu hattı , yakın bir kabin isteyin. Eğer bir gün önce ve seyahatgün yemek emin olun , ama yemek yok ve sindirimi yavaş olan ve dehidratasyon neden olabilir , yağlı , baharatlı ve asitli gıdalar , kaçının. Siz aynı zamanda alkol önce seyahatgece kaçınmalısınız . Yorgunluk deniz tutması daha duyarlı yapmak, böylece iyi bir gece uykusu önce seyahatgece olsun emin olun .
Önleyin Deniz tutması iken Kurulu

bile olabilir dışarı gemi yelkenleri sonra iyi hissediyorum eğer , deniz tutması belirtileri aniden ortaya , böylece gemide konum kez önleyici tedbirler almaya devam edebilirsiniz . Midenizin altüst önlemek için sindirimi kolay olan besinleri içeren küçük öğünler yiyin . Deniz seyahati sırasında bol su içerek sulu kalın. Okuma önlemek ve yeterince temiz hava almak emin olun . Eğer güvertede yaparken ,ufukta sabit bir noktaya odaklanın. Koku hasta hissettiren , özellikle sigara ve sigara içen ve sigara içilen alanlar kaçının . Ayrıca deniz tuttuğu birinin etrafında varlık olarak hasta hissetmenize neden olabilir , deniz tutması önlemede o kadar şanslı değildi insanları kaçınmalısınız .
Doğal Çözümler

deniz tutması tedavi ve doğal ilaçlar ile semptomları azaltabilir . Güverte üzerinde kalmak , temiz hava almak ve hareketetkilerini azaltmak içinufukta odaklanın . Baş hareketi deniz tutması kötüleşebilir çünkü Ayrıca , oturmak ya da yatmak , hala kafa tutmak ve bir kafalık istirahat edebilirsiniz . Bir mide yerleşmek , kuru kraker yemek ve bu zencefilli gazoz gibi berrak , gazlı içecekler , üzerinde yudum . Deniz tutması için etkili tedaviler olarak kanıtlanmış olmasa da , birçok kişi zencefil , hap , tablet veya toz form ve nane deniz tutması belirtileri , özellikle mide yatıştırmaya bulabilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com