| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | diyabet |

Sağlığı ve Hastalıkları

Hiperglisemi Yan Etkileri

şeker veya karbonhidrat içeren gıdalar hayatta kalmak için gereklikan şekeri ile vücudunuzun sağlamak . Sizin pankreaskan şekeri ile bağlayan insülin denilen bir hormon salgılar . Kan şekeri daha sonra vücut için beyin ve enerji için gıda olarak kullanılır. Vücut çok fazla kan glikoz içerir zaman hiperglisemi oluşur . Kan glukoz seviyeleri,

normal kan glukoz seviyeleri, 70 mg /dl den 120 mg /dl ( kan desilitre glukoz miligram ) arasında değişir. Kan glukoz düzeyi 120 mg /dl 'ı aştığında hiperglisemi oluşur . Hipoglisemi 70 mg /dl sonuçları aşağıda bir kan şekeri seviyesi. Her iki durum da ciddi sağlık riskleri taşırlar .

Diabetes mellitus ya da bozulmuş glukoz toleransı ( IGT ) gibi altta yatan tıbbi durumlar , hiperglisemien sık nedenleri neden olur. Amerikan Diyabet Derneği göre ,Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun yüzde 8 diyabet çeşit muzdarip .

Böyle ağır bir hastalıktan stres, pankreas kanseri , böbrek veya karaciğer hastalığı , enfeksiyon , gibi pek çok diğer faktör , yiyor şeker veya karbonhidrat ya da yorucu egzersiz yemek, yüksek de hiperglisemi atakları neden olabilir .
Yan Etkileri

hiperglisemi böbrek bozuklukları , böbrek yetmezliği , kaybına neden olabilir vizyon ,kardiyovasküler sistem , diğer iç organları ve kalp ya da kan dolaşımı sorunları komplikasyonlar zarar . Tedavi edilmeyen hiperglisemi da koma ya da ölüme neden olabilir ketoasidoz olarak bilinen bir duruma neden olabilir .

Virginia Sağlık SistemiÜniversitesi tarafından yürütülen bir çalışmada hiperglisemi sadece uzun vadeli sağlık riskleri taşıdığıuzun tutulan inanç çürüttü . Bu çalışmanın sonuçları, 270 mg /dl 'den yüksek kan glukoz seviyeleri geçici olarak azalan beyin fonksiyonlarında neden olabileceğini göstermiştir. Kobaylarımızdan bazıları sözel beceriler , hipoglisemik atakları sırasında çoktan seçmeli sorular ve zihinsel matematik yeteneklerine reaksiyon süresi ile sorun yaşadı . Hiperglisemi
Belirtileri

belirtileri şunlardır aşırı susama ve idrara çıkma , diyetparmakları veya ayak parmaklarında yorgun veya uyuşuk , bulanık görme veya uyuşma hissi olmadan olağandışı kilo kaybı .

şekeri ölçüm kullanan bir kan testi , çok hızlı bir şekilde kan şekeri seviyesinin sizi bilgilendirir . Doktorunuz ayrıca olası diyabet tanısı için açlık kan şekeri testi ( FBS ) veya oral glukoz tolerans testi ( OGTT ) sipariş edebilirsiniz . Eğer kalıcı hiperglisemi muzdarip varsa, A1C düzeyini belirlemek için bir laboratuar tarafından yapılan bir kan testi olmalıdır . A1C testi sizeönceki birkaç ay içinde ortalama kan glukoz düzeyi denetimi bildirir .
Tedavi

Tedavi kalıcı hiperglisemi için düşük karbonhidrat , düşük - şeker diyet içerir , egzersiz rejimi ve ilaç . İlaç insülin gibi , oral veya enjekte edilebilir. Uygun tedavi için doktorunuza danışın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com