| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | diyabet |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Diyabetik Up Oluyor ŞekerNedenleri Toplamı Nelerdir

?Ulusal Diyabet Bilgi Clearinghouse web sitesine göre , diyabet Amerikalılar için ölüm ve sakatlıkönde gelen nedenlerinden biridir . Yüksek kan şekeri diyabet bir belirtisidir . Eğer tedavi edilmezse , kalp krizi ve inme gibi tıbbi komplikasyonlara yol açabilir . Türleri

Diyabetinen sık görülen iki tip 1 ve tip 2 . Tip 1 genellikle yaş küçüklerde 20 yıldan etkiler. Pankreas insülin üreten hücreleri yok eder zaman geliştirir . En diyabet tip 2 var ve genellikle egzersiz ve kötü beslenme eksikliğinin bir sonucudur bu. Yüksek kan şekeri diyabet tiplerinde bir belirtisidir .
Gerçekler

İnsülin böylecekandaki glikoz ( şeker )vücut hücreleri girin olabilir ve gerekli enerji için de kullanılır. Bir kişi diyabet varsa , şeker yerinehücrelere giden kanında kalır . Bu durum hiperglisemi, veya yüksek kan şekeri olarak adlandırılır. Vücut yeterli insülin üretmez , çünkü tip 1 diyabet , kan şekeri yükselir . Tip 2 diyabetvücudun insülin üretir ancak yanlış kullanır .
Hususlar

ek faktörler de kan şeker seviyesinin yükselmesine neden olur. Onlar yeterince insülin almazlarsa tip 1 diyabetli kişi yüksek kan şekeri yaşayabilirsiniz . Egzersiz başarısız ya da aşırı yemek yeme , tip 2 diyabet hastaları için kan şekeri başak neden olabilir . Stres ve hastalık da kan şekeri düzeylerinin yükselmesine neden olabilir .
Time Frame

Pre-diyabet bir kişinin normal kan şekeri düzeylerinin daha yüksek olduğu anlamına gelir , ama var bu hastalığa yakalanmış . Bu aşamada yakında yakalanmış ise , bu tam şişmiş diyabet haline gelenhastalığı tutmak mümkündür .

Diyabet Uyarı sürekli olarak kan şekeri düzeylerini izlemek gerekir . Kan şekeri düzeyleri çok yüksek olduğunu İşaretler sık idrara çıkma , yorgunluk , aşırı susama ve açıklanamayan kilo kaybıdır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com