| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | diyabet |

Sağlığı ve Hastalıkları

Metformin tedavisi vs İnsülin

İnsülin ve metformin Diyabetli bireylerde kan şekeri düzeylerini kontrol etmek için kullanılan iki ilaç vardır . Tip 2 diyabeti olanlarda insülin , metformin veyaikisinin bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz ise Tip 1 diyabetli kişiler , insülin kullanabilir . Gerçekler

TıpABD Ulusal Kütüphanesi göre, Tip 1 diyabetli bireylerinkan az veya hiç doğal insülin , şeker ( glikoz ) metabolizmasını kontrol etmek içinpankreas tarafından salgılanan bir hormon üretir . Tip 2 diyabetli kişiler insülin üretmez , fakat vücutları düzgün buna yanıt vermez .
İnsülin

Ticari insülin uzman bakteriler tarafından laboratuarlarda üretilen klonlanmış insülin proteinlerden geliyor , EndocrineWeb göre . Bir diyabetik bir insülin tedavi aldığında ,dolaşım sisteminde insülin moleküllerivücutta hücrelerinkan glikoz çekin ve enerji için kullanılması için izin .
Metformin

Metformin tablet şeklinde gelir , ve gıda absorbe glikoz miktarını azaltmak ve karaciğerde glukoz üretimini azaltarak etkilerini sağlar. Buna ek olarak, insülin yanıt içinvücudun yeteneğini artırır .
Potansiyel Metformin Side Effects

Metformin kullanımı düşük kan şekeri ( hipoglisemi ) veya potansiyel olarak ölümcül bir durumu tetikleyebilir denilen laktik asidoz .
Önemi

Kontrolsüz diyabet sinir hasarı , inme , kalp ve böbrek hastalığı katkıda bulunabilir .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]