| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Böbrek Hastalığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Paratiroid Hastalık & Böbrek Hastalığı

paratiroid bezleri kontrol kan kalsiyum düzeyini tutan bir hormon salgılarlar . Kalsiyum sinir ve kas kontrolü için gereklidir. Sağlıklı böbrekleridrarda bazı kalsiyum salgılar , ancak salgılanan kalsiyum çoğu geri emilir. Böbrek hastalığı , düzgün çalışması içinböbreklerin bir başarısızlık ,kanda kalsiyum düşürücü ,idrar artan kalsiyum yol açar . Paratiroid bezleri normalden daha fazla hormon salgılayan bu ikincil paratiroidizme denilen bir durum tepki . Tedavi edilmezse, bu durum , kemik kaybı ve daha yüksek normal kan kalsiyum seviyelerine yol açar . Paratiroid Bez

paratiroid bezlerigırtlak çevresindekitiroid bezinin arkasında insanlarda bulunabilir dört bezleri vardır. Paratiroid bezleri ( PTH ) paratiroid hormonu adı verilen bir hormon salgılar. PTHkemik tarafından kalsiyumun serbest bırakılmasını teşvik ederek kandaki kalsiyum seviyesini düzenleyen sorumludur. Çok fazla PTH bırakıldığında , bir durum ,kan artış kalsiyum seviyelerini hiperparatiroidizm denir . Bu durumda olan kişiler tükendiğinde ya da sinirlilik ve bazen uykusuzluk sergilemek hissediyorum.
Böbrekler

böbrek sistemiarkada iki organlardırböbrekler, oluşur kandan suda çözünen kimyasallar filtre ve daha sonra idrar onlara salgılamak yardımcıkarın . Tipik olarak ,böbrekler insanlar için toksik unsurları süzer . Ancak, yaşam için gerekli unsurlar bazen yoluyla olsun. Böbreklerde karmaşık bir sistem idrardan bu elemanları reabsorbs ve kan geri döndürülür. Kalsiyum böyle bir öğedir .
Böbrek Hastalığı

diyabet ve yüksek tansiyon gibi bazı koşulları düzgünkanı filtrelemek içinböbreklerin yeteneği yok . Bunun bir sonucu olarak , kalsiyum ve diğer esas teşkil etmeyen idrara için dizayn edildi. Böbrekler atılır ediliyor tümkalsiyum emmeye edemiyoruz gibi bu kan kalsiyum seviyelerinde düşüşe neden olur .
Sekonder Hiperparatiroidi

zamankan azalma kalsiyum düzeyleri ,paratiroid bezleri PTH bırakın. PTH , kanda kalsiyum seviyelerini arttırmak amacıyla kemiklerin yumuşatma neden olur. Kemiklerden serbest kalsiyum de daha PTH açıklanacak neden olan böbrekler, kaçar gibi bu işlem bir döngü devam eder. Bu sonuçları kanda düşük kalsiyum seviyesi ve kemik kütlesi azaldı. Kalsiyum kaslara sinir impulslarının iletim gereklidir. Kemikler vücut ve hayati organların korunması yapısını muhafaza gereklidir. Paratiroid bezlerinin aşırı aktif Bu eylem nedeniyleparatiroid bezleri .
Tanı ile doğal olarak yanlış bir şey bir primer hastalığı, böbrek hastalığı , ve değil tepki neden çünkü " sekonder hiperparatiroidizm " olarak adlandırılır ve hiperparatiroidizmin tedavisi

Tanı idrardakan ve kalsiyum PTH düzeylerini teste tabi tutulmasını içerir . Kalsiyumdüzeylerinin anormalkan düşük veidrarda yüksek bulunursa ,sağlık kuruluşuneden içinböbreklere görünebilir . Böbrek fonksiyonu normal ise , kan kalsiyum veya idrar kalsiyum artış bir düşüşe neden olan diğer hastalıklar da takip edilmektedir . Primer hiperparatiroidizm , tedavi etmek içintek seçenekbezleri kaldırmaktır . Sekonder hiperparatiroidizm olarak, böbrek hastalığı kaçmasını fazla kalsiyum önlemek için tedavi edilir. Bu geri normalePTH seviyelerini düzeltmek gerekir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com