| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Böbrek Hastalığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Do Kreatin seviyeleri musunuz

? Kreatin kas hareket ve fonksiyon sürücüler enerji üretmek için kullanılan temel bir amino asittir. Vücudun kreatin en kaslara disperse edilir olsa da, bazıları da beyin ve kalp teslim edilir. Erkeklerin daha fazla kas kütlesi var , çünkü onlar yüksek kreatin seviyeleri var eğilimindedir . Normal Düzeyleri

kreatin yeterli düzeyde adenozin trifosfatdoğru miktarda ( ATP ) bırakarak hareket için yeterli enerji ilekasları sağlar . ATP kas hücreleri içinenerji kaynağıdır . Sağlıklı bir yetişkin erkek , kreatin yaklaşık 2 gram , normal aktivite için her gün kullanılır . Dişiler daha küçük olması nedeniyle kas kütlesi sahip erkeklere göre biraz daha az kullanın . Kreatin düzeylerinin çok yüksek olduğu zaman
Yüksek Kreatin seviyeleri

, ekstremite - kuşak distrofi gibi kas problemleri oluşabilir . Bu durumda ,kaslar zayıflatmak ve dejenere , yürüme ve hareket ile sorunlara neden .
Diyet
Kreatin sentezlenir

balık gibi gıda türetilmiştir yapabilirsiniz diyette bulunan amino asitlerden , karaciğer ve böbrekler tarafından . Böyle tavuk , balık veya et gibi gıdalariyi kaynaklarıdır ve normal , sağlıklı bir kas için yeterli kreatin sağlar . Diyet yeterli kreatin düzeylerinin sağlamaz zamanvücut çok uzundiyet tüketilen yeterli amino asitler olduğu gibi gereklimiktarda sentez olabilir .
Takviyeler
Kreatin artabilir takviyeleri

ile aşırı derecede yüksek bir seviyeye kreatin artırmak içintek yolu takviyeleri tüketen gereğidir . Onların gücünü ve performansını artırmak istediğinizde Sporcular takviyeleri almak . Takviyeler , tabletler veya toz şeklinde gelir. TakviyelerABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından düzenlenmiş değildir .
Uyarılar

kreatin yapay artmış düzeyleri ile ilişkili çeşitli olası yan etkileri ve tehlikeleri vardır . Buzağılarda Kaslar Shin atel , oluşturabilirler bağ yırtılması olabilir, ishal , kas krampları , mide bulantısı olabilir , hattaböbreklere zarar , sıkın olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com