| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Böbrek Hastalığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Böbrek Taşları bulunan Hazır Ortak Siteler

Böbrek taşlarıidrar sistemininen sık görülen bozukluklardan biridir . Bu kristaller küçük olmalarına rağmenidrar yolu boyunca hareket gibi , onlar yoğun ağrı oluşturabilir . Böbrek taşlarıüriner sistemde üç ana yerlerde bulunur . Kimlik

Bir böbrek taşı idrarvücudun parçaları dengesiz olduğunda geliştiren bir katı kristal olduğunu. Idrar sulandırabilir daha mineraller ihtiva ettiği zaman , küçük kristallerböbrek içinde oluşturacaktır.
Böbrekler

böbrek taşları en sık böbreklerde bulunur. Böbreklerkaburgaların arkasında bulunan iki küçük organlardır , . Bunlarkandan su ve atıkların kaldırılması ve idrar üreten başlıca sorumlu
Ureter

Böbrek taşları damesaneyeböbreklerden idrar taşıyan küçük tüpleri olan ,üreter yer olabilir . Taşüreter yoluyla seyahat edildiğinde böbrek taşları ile ilişkilişiddetli ağrı genellikle oluşur .
Mesane

böbrek taşları bazen tümyolüreter yoluyla seyahat edecek için mesane . Mesane vücuttan atılır idrar önce depolamak için sorumludur. Böbrek taşları bu konuma ulaştığınızda , bir sonraki adım,idrar ile atılır olmaktır .
Tedavi

Küçük böbrek taşları sadeceidrar ilevücuttan atılır . Bu mümkün değilse , daha gelişmiş tıbbi tedaviler mevcuttur . Şok dalgaları küçük parçalar halindetaşları kırmak için kullanılan olabilir . Bu işe yaramazsa , doktorunuz fizikseltaşları kaldırmak gerekir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com