| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | astım |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gen Mutasyon Ne Tür Astım Nedenleri

? Astım yaygın bir solunum hastalığı ,hava yolu inflamasyonu ve daralma olur . Bu Solunum Bakım Temelleri göre ,genel nüfusun yüzde 10 astım olduğu tahmin edilmektedir . Astımınnedenleri karmaşık olsa da, açıkça birçok kalıtsal bir hastalıktır .

Astım inflamatuvar kontrolünde bir dengesizlik getirdiği Nedenleri . Belirli inflamatuar ajanlar için kod ve çeşitli tetikleyici aşırı alerjik tepki ile ilişkili genler astımgelişimine bağlı olmuştur. Katına kadar
Astım Genler

Değişiklikler gen bölgeleri yerine, tek bir gen daha astım gelişimi sorumludur. Kromozom 5 , kromozom 6 , kromozom 20 ve diğer birçok gen bölgelerihastalıkta implike edilmiştir.
Hususlar

spesifik genetik işlemler tanımlanması astım birden fazla kusurlu ve overexpressive genlerinetkileşimleri tarafından karmaşıktır . Ancak, araştırmacılar astımgenetik süreçlerinin daha eksiksiz bir resme daha yakın alıyorsanız .
Önemi

genetik olarak yatkın ev sahibi olarak, alerjenler , enfeksiyonlar , çevresel riskler ve diğer bilinmeyen tetikleyiciler astımlı tepkilerin bir dizi üretebilir . Semptomlarınbaşlangıcı çocukluk ya da erişkinlikte ortaya çıkabilir .
Insan genomunun
Geleceği

Knowledge iyi hastalığa neden sorumlu olangenleri anlamak için geliştirilmektedir . Astım içingenetik temeli keşfedilmeyi devam ederken , tedavi seçenekleri gelişmeye devam edecektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com