| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | artrit |

Sağlığı ve Hastalıkları

Omuz Romatoid Artrit için Fiziksel Terapi

Romatoid artrit ( RA ) SağlıkUlusal enstitülere göre ,eklem ve çevresindeki dokularıniltihabı sonuçlanan bir hastalıktır . Bu durum bazenomuzlar birini veya her ikisini etkiler ve çeşitli eklem ya da organlara yayılabilir . Orada RA için bilinen bir neden ya da çare olduğunu , ancak ( reçeteli ilaçlar ) ile birlikte fizik tedavihastalığı kontrol etmek için kullanılantipik bir tedavi yöntemidir . Genellikle bu tedavilerin bir ömür boyu uygulanan olmalıdır . Hareket aralığı Egzersizleri

esneklik geri ve aşağı silah ile bir sandalyede oturarakshoulders.Do omuz kaçırmalar RA ile ilişkili ağrıyı azaltmaya yardımcı olmak için hareket açıklığı egzersizleri günlük rutin yapın edin tarafı. Yukarı başparmak kaldırın veavuç içi öne bakacak şekilde yan dışarı kollarınızı kaldırın . Omuz seviyesindekollarınızı tutun ve üçe kadar say ve dinlenmek , sizin taraf içinkollarını dönen . Beştensert kol bir masa üzerine hafifçe yatan bir sandalyede oturarak başınızın üzerindenkol kalkarken 20 times.Work için bu egzersizi yapın . Kol sizden uzağamasaya slayt sağlayan , öne eğilmek . Eğermasa başınızı düşürmek gibi,omuz bir streç hissetmeniz gerekir . 10 saniye boyuncadüşük pozisyonda tutun ve kadarıyla sert omuz gitmek için izin verecek gibi vücudun genelinde Washington Orthopaedics.Reach Üniversitesi'ne göre ,egzersizi beş kez tekrarlayın . Öte yandan iledirsek çekerekstreç artırın. 10 saniye boyuncauzanır tutun ve beş kez tekrarlayın .
Sıcak ve Soğuk

sıcak veya soğuk tedavisi ileomuz RA ile ilişkili sertlik ve ağrı azaltın . Soğuk kompres şişliği azaltmak ve acı bir bölgesini uyuşturmak , ısı ağrı rahatlama sağlamak içinkasları rahatlatacaktır olurken , Washington Orthopaedics.Use bir buz paketi veya havluya sarılmış sebze donmuş çantasıÜniversitesi'ne göre ve omuz üzerine yerleştirebilirsiniz . Onu dondurma ilecilde zarar verebilir, çünkü , çıplak cilde doğrudan koymayın . Örneğin donma gibi sorunları önlemek için 20 dakikadan fazla soğuk ilecildi tedavi etmeyin . Hercilt treatment.Heating yastıkları ve jakuziler başka türlü uygulamadan önce normal sıcaklığına geri dönmek için izin ısı terapisi cihazları örnekleridir . Bu tedavi de en fazla 20 dakika ile sınırlı olmalıdır ve ısıtma yastıkları nedeniyle burning.After sıcak veya soğuk tedavisi yapılır riskleri üzerinde uyudu olmamalı , her zaman iyice kuru , herhangi bir şişlik veya renk değişikliği içincildinizi kontrol etmeyi unutmayın alanı ve yavaşça normal sıcaklığına döner gibi sertliği azaltmak içinomuz esnetin .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com