| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | kemik Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Çoğu kemik kanseri hastaların hastalıksırasında ağrı bir miktar tecrübe

Nasıl Kemik Kanseri Ağrı Kontrol . AmerikaKanser Tedavi Merkezleri göre , kemik kanser ağrısı , kronik ya da akut olarak sınıflandırılır . Akut ağrı , kronik ağrı, şiddetli olabilir, yönetmek için genellikle daha kolaydır. Kronik ağrı kalıcı ve zamanla devre dışı olabilir . Hastalık süreci ve hastalığıntedavi hem de kemik kanseri sonuçlar ile ilişkili acı. Çoğu kemik kanseri ağrısıAmerikan Kanser Derneği'ne göre , bir kemik tümör yeri yakınında sinirlere ve organlara baskı neden olur . Ağrı dolu kabartma bazı durumlarda elde edilebilir hiçbir zaman , ama etkili bir dizi seçenek bölüm şiddetini ve sıklığını azaltmak için mevcuttur. Bu örneğin ibuprofen
Isıtma pedi

Show gibi asetaminofen
Over- the-counter non - steroid anti - inflamatuar ilaçlar , gibi Over- the-counter ağrı kesiciler ,
ihtiyacınız olacak şeyler Daha Talimatları 1. kemik ağrıyı azaltmak için bir ağrı ilacı


. Aspirin veya asetaminofen gibi over- the- counter ilaçlar , başlayın , ve gerekirse daha güçlü bir şey için doktorunuza danışın . Kodein ve morfin gibi birçok reçeteli ağrı kesiciler , kabızlık , yorgunluk ve baş dönmesi gibi istenmeyen yan etkilere neden olabilir . Bu yan etkiler , rahat sürücü veya iş yeteneğinizi engel olabilir , ancak kemik ağrısı giderici çok etkili olan ve başka bir ağrı yönetimi seçenek çalışmaya başlayana kadar geçici olarak kullanılabilir .
2

azaltın non- steroidal anti- enflamatuar ilaçlar (NSAID) alarak iltihabı . Bu ilaçlar-counter - over ve daha güçlü , reçeteli güçlü hem de mevcuttur . NSAID kemikleriniz üzerindekibasınca katkıda olabilecek herhangi bir şişliği azaltarak kemik kanseriağrılarını dindirir . NSAID de kansere yol açtığıkemik yıkımını durdurmaya yardımcı olabilir .
3

radyoterapi hakkında doktorunuza danışın . Radyoterapi,kemik ağrılarına sebeptümör (ler ) küçülen ağrı giderici ve şifa ve güçlendirilmesi başlamak için kemik sağlayarak çalışır . Radyoterapi genellikle bir ile üç seans arasında içerir , ancak tam olarak kemik ağrısı rahatlatmak için birkaç hafta sürebilir .
4

ağrı yönetmenize yardımcı olmak için bir sinir bloğu alın . Sinir blokları onları hafifletmek için bazı sinirleri çevreleyenalana ilaç enjeksiyonu içerir . Bu bloklar beyninize kemiklerin yakınağrılı bölgelerde ağrı sinyallerini ileten gelensinir .
5

tümörün cerrahi olarak çıkarılması ile ilgili bir cerrah ya da doktorunuzla konuşun . Bazı kemik kanserleri etkili ameliyatla tedavi edilemez olsa da , sizin tümörün kısmen kaldırılması önemli ölçüde ağrıyı azaltabilir. Bir tümörün parçası ağrı ve baskıyı hafifletmek için çıkarıldığında , bu debulking denir .
6

kemik kanseri ağrıyı kontrol etmek için bir araç olarak alternatif tedaviler içine bak . Masaj, akupunktur ve akupunktur AmerikaKanser Tedavi Merkezleri göre , birçok insan için etkili olduğu kanıtlanmıştır . Akupunkturvücudun doğal ağrı gidermek kimyasalların salınmasına neden olur ve reçeteli ilaçlar gibi kemik ve kas ağrısı azaltmada etkili olduğu bazı uzmanlar tarafından kabul edilir . Bir ısıtma yastığı kullanımı da biraz rahatlama getirebilir .
7

bir kemik kanseri destek grubuna katılın ya da duygusal destek ve danışmanlık için bölgenizdeki bir terapist bulmak . Lütfen tanı hakkında konuşmak , tedavi ve ağrı gerginlik ve stresi azaltır ve daha kolay ağrı ile başa çıkmak için yardımcı olabilir . Tedavisi de bu tür nefes alma ve gevşeme egzersizleri gibi kemik kanseri ağrı ile başa çıkmak için bazı davranışsal teknikler geliştirmeye yardımcı olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com