| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | kemik Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Osteosarkom Türleri

osteosarkom'lar vakalar çok nadirdir. Aslında, her yıl ABD'de teşhis sadece yaklaşık 2.000 durumlar vardır. Tüm bildirilen kanser vakalarının yüzde 1'den az osteosarkom tanısı anlamına gelir . Vakalarınçoğunluğu nedeniyle bu dönemde yaşananhızlı büyüme ergenlik döneminde teşhis edilir . Ergenlik sırasında , çocukların hayatında başka bir zamanda daha hızlı büyümeye , yanihücrelerin kanserli büyüme için büyük bir potansiyel oluştururken , katlanarak çoğalıyor. Osteosarkomlar da Paget hastalığı olan yaşlı bulunabilir . Paget osteosarkom dönüşebilir , başka bir kemik hastalığıdır . Tanımı

Osteosarkoma primer kemik kanseri ,kanser başka yerden metastas olmadığını birincil anlamı . Birincil kemik kanseri , genel olarak kansernadir türlerinden biridir. Bununla birlikte, birincil kemik kanseri , kemik sarkomuen yaygın olanıdır. Kanser hızla kemikleri içinde bu durumda, vücut içinde istenmeyen bir kütle oluşturmak üzere büyüyen hücrelerin artan bir sonucudur .
Türleri

en yaygın osteosarkoma gelenekseldir merkezi yüksek dereceli türü. Bu tür tüm osteosarkomların 90 yüzde hesapları . Yüksek dereceli , ya da akut saldırganlık var diğer türleri , telenjiektazik , küçük hücreli ve ikincil vardır . Düşük dereceli osteosarkomlar gibi agresif olmadığını olanlardır . Bu yüzey , düşük dereceli ve geleneksel merkezi düşük dereceli osteosarkom içerir . Çoğu zaman osteosarkom yüksek dereceli ya da düşük - dereceli ya da olarak adlandırılır . Kemiğindış üzerinde kaynaklanan bu düşük dereceli olarak kabul edilir ikenkemiğiniç , ya dakemik iliğinden kaynaklanan tümörlerin çoğu , yüksek dereceli .
Belirtileri

osteosarkom nadiren erken belirtileri vardır . Belirtiler ortaya çıkarsa, veya ağrı olmadan eşlik şişlik var lokalize olabilir . Çoğu zaman , osteosarkom gibi bir kırık gibi bir yaralanma sonrasında bulunur . Bir kitle bir kırık sonrası keşfetti Ancak, bir kez , gelecekteki kırıkları önlemezorunlu hale gelir . Kitle gelecek tatili bir kişi daha duyarlı haleetkilenen kemiği zayıflatır .
Tedaviler

Yüksek dereceli tümörler genellikle küçültmek için kemoterapi kombinasyonu ile tedavi edilir kütle ve daha sonra cerrahi. Butümörün çıkarılması ya da amputasyon gibi karmaşık gibi basit olabilir . Düşük dereceli osteosarkom için , kemoterapi tavsiye ve hekimlerin çoğukitle kaldırmak vekemik yeniden değildir .
Alternative treaments

Birçok osteosarkom hastalarının diğer şekillerde yardım bulmak masaj terapisi, yoga , meditasyon vekemikleri ve kasları uyarmak için diğer hafif fiziksel aktivite de dahil olmak üzere tedavi . Bu tür tedaviler debazı ağrı hafifletmek ve osteosarkom bazı durumlarda o sonucu şişme .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com