| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | kemik Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kol işaretleri ve Kemik Kanseri Belirtileri

bir tümörkemik kaynaklıdır hangi Birincil kemik kanseri , nispeten nadirdir . Ulusal Kanser Enstitüsü primer kemik kanseri daha az 2.600 vaka 2009 yılındaABD'de vardı tahmin ediyor. Osteosarkom gibi kemik bazı kanser türleri, çocuklarda ve genç erişkinlerde daha sık görülür . Kemik kanseri vakalarının çoğuMayo Clinic göre ,kol ve bacakuzun kemiklerde görülür. İşaretler ve kemik kanseri belirtileri genellikle tümörün alanında lokalizedir. Ağrı

kolunda kemik kanserien sık belirtietkilenen bölgede ağrı olduğunu. Ortopedik CerrahlarAmerikan Akademisi'ne göre ,ağrı genellikle donuk ve oldukça keskin daha ağrılı olduğunu ve o ya da aktivite sonrası kötüye olmayabilir . Dinlenme ve ağrı kesici ilaçlar geceleri daha kötü olabilir ki ,ağrı için bir şey yapabilir. Tümör büyüdükçeağrı yavaş yavaş kötü alabilirsiniz . O bereli sankialanı da , ihale hissedebilirsiniz .Kanserkolunda büyüdükçe

şişmesi , bu şişmesine neden olabilir. Şişliktümör gibidirsek ya da omuz gibi eklem , yakınında ise daha kötü olabilir ve hareket zorlaştırır , sertliği neden olabilir . Ayrıca bölgede basınç olabilir . Bazen , kemik kanseri bir yumru veya şişliktek belirtisi olduğu bir ağrısız kitle olarak tezahür edebilir .
Kırıklar

tümör büyüdükçe , o kırılmaları yönünden artan bir riskine yol açan , kol kemikleri zayıflatabilir. KendiKemiği yeterince baskı uygulamak gibitümör kendisi kadar büyüyebilir rağmen ,daha çok senaryo bir düşme ya da küçük bir yaralanma bir kırık olduğunu. Kidshealth.org bir kırığı için tedavi talep sonrası kemik kanserleri bazen keşfedilir diyor .
Diğer belirtileri

Kemik kanseri , diğer kanserler gibi hastalık bazı belirtilere neden olabilir . Bu yorgunluk, ateş , gece terlemesi, anemi ve kilo kaybı olabilir . Bu belirtilerin varlığı kanser lenf düğümleri veya diğer organlara yayıldığı gösterebilir. Bu belirtiler kanser dışında diğer birçok koşullar ile ortak olmasına rağmen diğer kemik kanseri belirtileri ile birlikte , onları yaşamaya eğer devam ya da eğer , sen bir doktora başvurulmalıdır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com