| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | akciğer Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Sigarariskini artırır

? Sigara birçok kronik ve bazen tedavi edilemez hastalıklara yol açabilir . Sigara olumsuzvücudun her bölümünü etkileyen ve kanser , kalp hastalığı, felç ve solunum problemlerine neden olabilir . Ancak, bazı faktörler sigaranınriskleri artırabilir . Zaten böyle HIV veya kanser gibi koşullar muzdarip insanlar sigaranıntehlikelerinden riski çok daha fazladır. Ikinci el sigara dumanına maruz kalan küçük çocukların da ciddi sağlık riskleri duyarlıdır . Gebelikte Hamilelik

Sigara içmekanne ve doğmamış bebek için tehlikelidir . Sigaragelişmekte olan fetusta besinkaynağını azaltır ve aynı zamanda toksinleringeçişine katkıda bulunur. Gebelikte Sigara ölü doğum , düşük doğum ağırlığı , gelişim sorunları, Ani Bebek Ölümü Sendromu ( SIDS ) ve spontan abortus ile ilişkilidir .
Doğum Kontrol Hapları

kombinasyonu doğum kontrol hapları ve nikotin , özellikle 35 yaşın üzerindeki kadınlar için ölümcül olabilir . Hipertansiyon , kalp hastalığı veya yüksek kolesterol oranları bir aile öyküsü olan kadınlar daha fazla risk altındadır . Eğerdoğum kontrol hapı ve duman varsa, kan pıhtıları ve inme ve kalp hastalığı gibi diğer sorunlarına yakalanma riski vardır .
Kanser
< p ise > Kanser sigaranınbaşlıca sonuçlarından biridir . Kanser tanısı olan bir kişi ilaç almak ve kemoterapi gerekebilir . Sigara içen bir kanser hastası hayatta kalmak için şansını azaltır ve aynı zamanda gelecekteki kanserriskini artırabilir . İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü ile enfekte
HIV

İnsanlar ( HIV ) düzenli olarak ilaç almak zorundadır . Bu tür ilaç bulantı veya kusma gibi yan etkileri olabilir ve karaciğer sorunları ve osteoporoza katkıda bulunabilir . Sigara gibi komplikasyonşansını artırır . HIV pozitif kişiler enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı daha eğilimli hale getirir zayıf bağışıklık sistemleri var . Sigara enfeksiyonolasılığını ve şiddetini artırır .
Kalp Hastalığı

Kardiyovasküler hastalığı veya kalp hastalığıkalpkaslarına zarar bir sonucudur . Kalp oksijenden zengin kanı almak için çok sıkı çalışmak zorunda çünkü bu tür bir hasar neden olur. Onlar duman eğer kalp hastalığı olan kişiler ölümcül kalp krizi çok daha yüksek risk altındadır . Sigara,kandaki oksijeni tüketip kan damarlarını daraltır vekalbinyükünü artırır .
Diyabet

dumanlar Bir diyabetik kişi ile ilgili çeşitli komplikasyonlara yakalanma riski altındadır diyabet ve kalp hastalığı . Kendisi tarafından Diyabet yaralara, kalp problemleri ve göz problemleri iyileşmenin gecikmesine neden olabilir . Sigara ayrıca bu konuları zorlaştırır vevücudunkalp ve diğer bölümlerine kan ve oksijen akışını azaltabilir . Bu kalp krizi , yaralarda enfeksiyonlara yol açabilir ve hatta amputasyonşansını artırabilir .
Kapalı mekanlarda sigara

Kişi zehirli duman geride bırakmak
İkinci el Duman bu duvarlar , mobilyalar ve halılar üzerinde oyalanmak. Hatta daha tehlikeli hamile kadınlar , bebekler ve küçük çocuklarınhuzurunda duman etmektir . İkinci el sigara dumanına maruz kalma gelişimsel sorunlar , SIDS ve gelişmekte olan fetus ve küçük çocuklarda sinir hasarıolasılığını artırır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com