| | Sağlığı ve Hastalıkları | kanser | Mezotelyoma |

Sağlığı ve Hastalıkları

Mezotelyoma Death From Hakkında

2014/9/26
Mezotelyoma tanı sonrası sadece 2 yıllık bir ortalama içinde ölümle biten kanseri çok tehlikeli bir türüdür . Bu nadir hastalıkABD'de yaklaşık 2,000 3,000 bireylerin her yıl uğratan . Bu hastalık geliştirmek Çoğu insan asbest parçacıkları teneffüs sonra bunu. Mezotelyoma vakalarınınbüyük çoğunluğu asbest maruziyeti nedeniyle olmasına rağmenGerçekler

, tüm vakaların yaklaşık yüzde 20 maruziyet öyküsü olan bireylerde bulunur . Bir kişi bu hastalık gelişir , habis hücrelerimesothelium denirvücudun iç organlarının çoğunu koruyan zarın gelişir . Kanserli hücreleri patentin ölüme yol açan , diğer dokularda hem de vücudun diğer bölgelerine yayılmıştır. Hastalık özellikle saldırgan değil çünkü çok ölümcül , ancak keşfedilen önce bir ileri bir aşamaya ulaşır çünkü . Mezotelyoma tanısı olanların yüzde 90'dan fazlasının ölmek
mezotelyoma dört tipi vardır

yazın : . Plevra malign , periton , perikard vetunika mezotelyoma vaginalis . Plevral malign mezotelyomaakciğerleri çevreleyendokuları tahrip ,kanserinen sık görülen şeklidir . Periton mezotelyoma karın dokuyu etkiler veperikard tipkalp bölgesinde bulunur . Tunika vajinalis Mezotelyomatestis astar etkiler . Tedaviler mezotelyoma için var gerçi ,hastalık kontrol etmek zordur ve birçok tedavi sadecehastanın daha rahat yapmak için hizmet vermektedir .
Risk Faktörleri

Asbest maruziyeti Bu hastalığı geliştirme içinana risk faktörü olduğu , ve insanlar sık sık mesleki buna maruz kalmaktadır. Erkekler kadınlarnadir kanserine yakalanma gibi yaklaşık dört kat fazladır ve risk yaşla birlikte artma eğilimindedir . Sigara gibi yapan biriyle asbest ile çalışmak veya yaşamak isteyenler , daha fazla risk altındadır . Bazı çalışmalar mezotelyoma vemaymun virüsü 40 ( SV40 ) arasında bir bağlantı bulduk . Bu virüs maymunlarda bulunan ve maymun hücreleribağışıklık kazandırma kullanılan olduğu gibigeç 50'li ve 60'lı , verilen çocuk felci aşılarında olmuş olabilir.
Kimlik

erken aşamalarında , mezotelyoma hiçbir belirti vermez . Belirtiler ortadazaman ,hastalık uzun bir süre için mevcut olmuştur . Plevral mezotelyoma belirtileri ağrı , göğüs ağrısı ve şişkinlik , açıklanamayan kilo kaybı ve kuru bir öksürük eşlik nefes , nefes ve öksürük darlığı sayılabilir . Periton mezotelyomakarın bölgesinde karın ağrısı ve şişlik , bağırsak değişiklikleri , açıklanamayan kilo kaybı ve topaklar gibi belirtilere neden olur. Tunika vaginalis testis kitle neden olurken perikard mezotelyoma belirtileri nefes ve göğüs ağrısı darlığı içerebilir .
Yanılgılar

Bazı insanlar mezotelyoma gelişmemiş bir kişi varsayalım maruz kaldıktan sonra birkaç yıl kanser ölümcül formu güvenlidir. Ancak, gerçek bu hastalığın oldukça uzun bir gecikme dönemi vardır . Aslında, bir kişi kaldıktan sonra yaklaşık 20 veya 30 yıldır mezotelyoma herhangi bir belirti göstermeyebilir . Şaşırtıcı , hatta 50 yıl sonra geliştirdi vakası olmuştur . Ayrıca, birçok maruz kalmauzunluğu mezotelyoma ölüm büyük bir rol oynadığını düşünüyorum . Ne yazık ki , bu durum böyle değildir. Hatta kısa süreli maruziyethastalıklarına yol açabilir .
Evolution

mezotelyomatanı oranıhastalık olmasına rağmen ,son 20 yılda arttı hala nadir olarak . Belirli bir popülasyonda , tanıseviyeleriönceki yıllardamaruz kalma oranlarına bağlıdır . Bazı kanıtlarABD'de oranları her 1.000.000 kişi için yaklaşık 15 etkilenen de geliyor , 2004 yılında doruğa çıkmış olabileceğini düşündürmektedir . 1980 yılından 1990 yılına kadar ,hastalıktanölüm oranı 1.000 kişi artış oldu . Yılda yaklaşık 2.000 ölüm başladı ve 1990 yılında yaklaşık 3.000 yılda sona erdi . Bugün , ABD ölüm oranları her yıl 2.000 ile 3.000 kişi arasında olma eğilimindedir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com