| | Sağlığı ve Hastalıkları | kanser | Beyin Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Glioblastoma teşhis için nasıl

2015/4/5
Bir glioblastomaen yaygın ve agresif beyin tümörü olduğunu. Bu malign ve semptomatik olmadan önce büyüyebilir . Dünya Sağlık Örgütü bir sınıf IV astrositom gibi bir Glioblastoma multiforme ( GBM ) sınıflandırır . GBMs nadiren beyin dışında yayılmış venedeni bilinmemektedir , ancak kromozom 17 ile p53 geninin inaktivasyonu değişikliklere ilgilidir. Aşağıdaki adımlar, bir glioblastoma teşhisi nasıl gösterecektir . Talimatlarçevredeki beyinGBM tarafından sıkıştırılır ve sızmış olduğu gibi 1 nörolojik sorunların bir arada Bekler


. Butümörünboyutu ve konumu bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir ve bilişsel zorluklar içerebilir , mental durum , baş ağrısı , nöbet ve hafif kişilik değişiklikleri .
2

dahil , bir GBM diğer belirtileri gözlemleyin birbeyin kan akımında azalma ve artan kafa içi basınç .
3

rutin laboratuar testleri gerçekleştirin . Bir GBM genellikle önemli bulguları üretmek değil ancak bu metabolik bozukluklar ve enfeksiyonlar ortadan kaldırmak için gereklidir .
4.

tercih edilen tanı yöntemi olarak kontrast ve olmadan tarar Manyetik Rezonans Görüntüleme ( MRG ) çalıştırın . Bu tümörler genellikle T1 ağırlıklı görüntülerde ve T2 ağırlıklı görüntülerde yüksek yoğunluk düşük yoğunluk var. Genellikle kontrast artırmak ve tipik olarak dış kalın kontrast arttırıcı tümörlü merkezinde hipodens edilir . MRI kullanılamaz veya kontrendike yalnızca tarama bir Bilgisayarlı Tomografi (BT ) kullanın .
5

bir açık beyin veya SBB'de ile GBM tanısı onaylayın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com