| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nasıl Kan Kalır mı

bu test veya sizin kanınızı olan başka bir kişinin hayatını kurtarmak için bir bağış yapmak için olsun kolay bir iş değildir . Bazı insanlar için kan alınmış olan sadecefikri onları soluk yapmak için yeterli olduğunu , ancak bu ipuçları ile mümkün olduğuncasüreci hızlı ve ağrısız yapmak için yardımcı olacaktır . Sen Sağlık Sigortası
Kanıtı
Resim ID ( Pasaport /Eyalet ID ) ihtiyaç vardır Daha Talimatları

1

Yardımcı Terminoloji
göster
phlebotomist - kan bağışı ve /veya tanı testiamacıyla Damara ve kılcal patlağı gerçekleştirmek içiniş eğitimi bir sertifika ya da geniş olan ya da bir teknisyen . Phlebotomists da doktor emretti feragat testleri gerçekleştirmek mümkün

Damara Girme - . . Bağışı veya tanısal test için bir damardan kan çizimsüreci

Kılcal delinme - kan çizimsüreci sizin kanınızı olan neden tanısal test için bir kılcal.
2

kendinize sorun . Kan alınacak herkes için eğlenceli değildir ve hiç kimse sadece bunuhalt için yapar . Doktorunuz kan tahlili sipariş varsa o zamankabullenmesini vetest için gitmek için başka çaremiz yok . Bu açık görünüyor olsa da , iğne fobisi senin bir kişi kan bağışı için gönüllü yoksa . Kan bağışı hastanın kendi kolunda bir iğne ile uzun bir süre boyunca hareketsiz kalması hazır olması gerekir. Kimse iğneler seviyor ama senin kan bağış eğer koluna bir iğne sahip en azından biraz rahat olması gerekir . Iğne korkuyor insanlar panik ve onların kan alınması için hazır ve istekli değilse şok geçebiliriz . Yani emin olun sizin bunun için zihinsel ve duygusal olarak hazır .
3

kan bağışı için gönüllü olacak eğer Eğer, doktorunuz , sonra olmak istedi , çünkü kan testi olan senin olacaktest (ler ) önceden bir şey yapmanız gerekiyorsa vaktinden bulmak için emin . Bazı tanı testleri 10 oruç gerektiren - Kan glukoz solüsyonu içmek içinhasta gerektirir en hamile kadınlar Glikoz Tolerans Testi ( GTT ) denilen bir test ( örneğin Glikoz ve trigliserit seviyeleri gibi ) çizilir 12 saat önce ve kan var birkaç saatlik bir zaman dilimi üzerinde birden çok kez çekilmektedir . Böylece kan çizilmiş olması gitmek ya da başka size bunu tekrar yapmak zorunda dışarı bulabilirsiniz önce doktorunuza danışın emin olun .
4

doktor için gidiyoruz sen olabilir kan testi sipariş ettiyseniz sağlık sigortası ve devlet tarafından verilen kimlik kanıt göstermek gerekmektedir . Lütfen bir hastane ortamında buböyle olmayabilir Eğer kan çalışma yapmış bir özel laboratuvar veya kliniğe gidiyoruz, bu daha çok böyledir . En özel laboratuarları sigorta ve kimlik belgelerini göstermelidir taktirde kan çizmek değil , bu yüzden evde unutma . Eğer kan çizilmiş var önce
5

bol su içiniz . Su vücudunuzun sulu ve kan hacmi artar tutar. Doğru hidrasyon iğne korkan bazı insanlar için olabilir çarpmasını önlemek için yardımcı olabilir . Su aynı zamanda sırayla damarlar dilate neden olur ve venipunktür içiniyi bir damar ( lar ) bulmak içinflebotomist olur artırarak kan hacmi ile yardımcı olur . Bagis , kan veya doktorunuz size hafif bir yemek yemek , kan işler yapıyorduk önce yiyebilirsiniz diyorsa da çarpmasını önlemek için yardımcı olabilir .
6

önceflebotomist anlatmak korkmuş veya iğneler ile rahatsız iseniz, prosedürü başlatılır. Onlar ne zaman ve eğer hazırprosedürü başlatmak ve varsa ( örneğin solukluk , terleme , nemli deri ve bayılma gibi . ) Şok belirtileriişlemi sırasında size yakın bir göz tutmak için bilecek karar size yardımcı olabilir Bu şekilde kan önce çekmiş ve aynı zamanda , çünkü çoğu durumda sizeişlem için uzandı istenecek ve biraz aşağı döşeme kalacaktırflebotomist anlatmak bayıldıprosedür tamamlandıktan sonra ise . Eğer bayılmak konusunda iseprosedür durdurulabilir ve güvenli bir şekilde uzandı ve bilinçsiz olmak eğer bir amonyak tablet ile uyandırmak böyleceflebotomist söylemelisiniz .
7.

size varsa onlarprosedürü başlamadan önce kan tahliliflebotomist söylemek etkileyebilecek ( örneğin mastektomi veya fistül gibi ) herhangi bir tıbbi koşullar var . Eğer kan önce çizilmiş ve belirli bir damar ya da kol /el bölümünde deflebotomist için bu kadarprosedürü hızlı ve ağrısız hale getirmeye yardımcı olabilir söz emin olungeçmişteen başarılı olmuştur biliyorum vardı varsa mümkün .
8.

kan çizilmiş yerken insanların yapmakbüyük hatalar gergin , nefeslerini tutmak veiğne doğrudan bakıyorum etmektir. Bu kendinizi panik ve potansiyel bayılmaya nedenhızlı yoludur . Prosedür yaklaşımı içinen iyi yolu , dinlenmek dik oturmak , uzakiğne bakabilir veya gözlerinizi kapatın ve yavaş nefes almaktır . Birçok kişiflebotomist konuşurkenprosedür yer alırken kendinizi rahatsız iyi bir yol bulmak . Bir hastaprosedürü ile konuştuk gereken ve onların kulağını sohbet etmek mümkün olacak zaman iyi bir phlebotomist gerçekleştirebilir .
9

bir çocuk çizilmiş kana sahipbiri ise, o açıklamak için en iyisidir ne oluyorçocuk . Yaptırabilecekler ve bu sadece biraz zarar edecek ve sadece birkaç saniye sürecek gerektiğini onlara açıklayın . Onlarlabütün zaman olacak kadar cesur olduklarını ve açıklayın . Aslında her 10 çocuk üzerinden 9 , ağlamak , kavga ve hatta ısırık yüzden onların kanı olursa olsun onlara söylediklerini çizilmiş olması gerekmez , ama onlarla dürüst olmak ve onlar yapmak zorunda olduğunu açıklayan olmasıdır Buçocuk için en iyi olacak . " Hepsi de zarar vermez " diyerek onlara yalan ya da " bunu hissedebilirsiniz bile olmaz " çocuğun travmaya neden olabilir ve onlarıgelecekte sizi ve phlebtomists güvenmemeyi yapacaktır . Çalışmalar ebeveynler ve tıp uzmanları yattığını göstermiştir çocuklara psikolojik zarar ve yaşam sonra tıbbi ilgili fobiler yol açabilir .
10

Şimdiprosedürü tüm yapılır bitti ! Sizin duygu biraz hafif başlı veya nauseas sonra oturmuş ya da daha iyi hissedene kadar birkaç dakika koyan muaftır. Lütfen kan bağışı için çizilmiş olması ise genellikle daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için elinde bir içki ve küçük bir aperatif olacak . Eğer kan bağışı için çizilen yaptıktan sonraönümüzdeki iki hafta içinde hasta olur Eğer herhangi bir hastalık , hattasoğuk algınlığı kan yoluyla geçebileceğini , çünkü bu ( oörneği imha böylece çizilmişkan bankasına geri çağırmalıdır . ) bağışlanan Tüm kan HIV ve diğer kan doğan hastalıkların bir dizi için taranır , böylecesonuç pozitif isekan bankası Ben elemek için bir yol olarak kan bağışını kullanarak düşündüren değilim değil ki ( size bildirmek için sizi arayacak kan doğan hastalıklar için . )

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com