| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuş Gribi Belirtileri

Kuş grip öncelikle tavuklar gibi kuşları etkileyen grip virüsünün bir türdür , ama bu vesileyle insanları enfekte bilinmektedir . Kuş gribi sık sık kuş ölümleri ve bazen de ölüme insanlarda neden olur . 1918 başlarında , kuş gribi , bu da denir olarak , insan ölümlerinin milyonlarca sonuçlanan küresel bir salgın sorumlu oldu . Kuş gribininbelirtileri daha şiddetli , hayatı tehdit eden komplikasyonlar bazen olmasına rağmen , normal bir viral grip ( "grip " ) benzer. Soğuk Belirtileri

Sadecegeleneksel grip gibi , kuş gribien yaygın belirtilerden bazıları normal soğuk gibi belirtileri vardır . Öksürük tıkanıklık olduğu gibi , yaygın bir belirtisidir . Kusma ve ishal biraz daha az yaygın iken bir boğaz ağrısı , aynı zamanda ortak bir erken uyarı işaretidir . Genelde , gripsoğuk algınlığı birçok belirtileri sergiler , ama genelliklebelirtiler daha şiddetli ya da belirgin vardır .
Gribi Belirtileri

Kuş gribi birçok ortak belirtiler paylaşıyor grip ile , hangi genelliklesoğuk algınlığı ile ilişkili değildir . Mayo Clinic göre , nedensiz oluşabilir kas ağrıları , titreme ve vücut veya titreme olası belirtileri vardır . Yüksek ateş de kuş gribi sık görülen bir belirtisidir .
Halsizlik

gribi gibi , kuş gribi güçlü bir duygu yol açması muhtemeldir kırıklık ve yorgunluk . Soğuk algınlığı gibi hafif enfeksiyonlar ile,virüs kadar etkisi olmadan normal fiziksel aktiviteyi devam çoğu zaman mümkündür , ancak grip daha zayıflatıcı olma eğilimindedir . Hatta hala yatakta yatan nedeni yüksek ateş ve vücut ağrıları için rahatsız edici olabilir .
Göz Enfeksiyon

Hastalık KontrolMerkezleri göre , kuş gribi başka bir belirtisi yaygın grip diğer türleri ile ilişkili olmayan hafif bir göz enfeksiyonu , . Bazen bir göz enfeksiyonuvirüs sergilerbelirtilerinölçüde olabilir.
Şiddetli Komplikasyonlar

kuş gribi küresel bir salgın neden oldusebebi bazen yol olduğunu hayatı tehdit eden komplikasyonlara . Mayo Clinic kuş gribi nefes darlığına neden olabilirakciğer tahriş viral pnömoni , neden belirtiyor . Kuş gribi devirüs ile ilişkili birçok ölümlerden sorumlu akut solunum sıkıntısı , yol açabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com