| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Nematod Life Cycle

Nematodlar Çoğunlukla , mikroskobik solucanlar için vardır. Bazı böcekler , bitkilerin ve hayvanların kapalı yem parazitlerdir . Diğerleri yiyen bakteri , mantar ve nematod diğer türlerine göre yaşıyor . Toprağın bir avuç, nematod ve farklı türde yüzlerce , binlerce olabilir. Nematod içinbilimsel filumundan içinde 20.000 belirlenen türler vardır . Bazı nematodlar yararlıdır. Köpekler ve kediler bozarortak pire yem nematod türleri vardır . Bazı hayvan sahipleri bilerekparazit kontrol aracı olarak toprağa bu nematod sunuyoruz . Diğerleri ise , insan ve hayvan sağlığı için tehlikeli olan ve yuvarlak solucan , whipworms , kıl kurdu , kancalı ve diğer yaygın bağırsak parazitleri bulunur . Yumurta kapakları velarvayumurtadan ortaya olmayacaktır zamançeşitli türler arasında Yumurta

Sıcaklık ve nem düzeyinin tespiti nematodbirçok farklı türde olmasına rağmen ,temel yaşam döngüsü benzer kadarçevre hayatta kalmak için uygundur.

nematod bazı tip biri ,parazit ise hala yumurta içinde , bu yüzden .

nematod birçok türülarva aşamasında üçüncü molt sonrasına kadar kendi ana girmiyor iken ,bağırsak parazitlerinin birçoğunun aralarında birkaç tür --- --- gelişmeyumurta aşamasında iken kendi ana girecektir .

larva

yeni yumurtadan larva ,L1 sahne denilen beslemeleri ve tüy dökme gerekir kadar büyür . Nematodyetişkin aşamasına ulaşmadan öncemolting işlemi dört kez meydana gelecektir .
Paraziter

parazitik nematod birçok türleri ,larva , konukçu bulaştırmak ikinci tüy dökme , L2 aşağıdaki . Nematod gelişimiL3 aşamasında ikenenfeksiyon oluşur.
Yetişkin

dördüncü ve son tüy dökme , L4 , çoğukonak içinde yer alacak türleri. Bu konak bir böcek , bitki ya da hayvan olabilir. Son molt ardından ,nematod bir yetişkin olacak ama üreme yeteneğine sahip değildir henüz . Büyüme
Üreme

son faz cinsel üremeyetişkin yetenekli yapar ve sadece cinsiyette kurulmuşturnematod yaşam döngüsünün bu son aşamasında. Yetişkinler çoğaltmak ve yumurtalarını zamanyaşam döngüsü tekrar başlar. Bu yumurtalar genellikleana vücudunda geçmek ve başka bitki , hayvan ya da böcek bulaştırmak gelişecektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com