| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şarbon şiddetli bir bakteriyel bir hastalıktır , ancakAmerika Birleşik Devletleri'nde son derece nadirdir

Şarbon Aşısı Yan Etkileri . Yıllar hiçbir vaka rapor gitmek . Aşı tipik olarakdünyanın bazı bölgelerinde konuşlu askeri birliklerin gibi , yüksek risk altındaki insanların sadece sağlanmaktadır . Çeşitli yan etkileri mümkündür. En Yaygın Etkileri

en sık görülen şarbon aşısı yan etkilerenjeksiyon yerinde reaksiyonlar vardır . Disease Control ( CDC ) içinABD Merkezleri göre , yaklaşık yarıminsanlarınyerinde bir şişlik gelişir , ve 10 ila 17 oranında deneyim kaşıntı , kızarıklık ya da ağrı . Bu etkiler kadınlarda daha sık görülür .
Diğer Site Tepkiler
insanların

Hakkında yüzde 5enjeksiyon yerinde kızarıklık geniş bir alanı geliştirmek . Daha ciddi enjeksiyon yeri reaksiyonları nadirdir ve büyük bir şişlik alanı , sınırlı kol hareketini ve koltuk altı lenf nodu hassasiyet bulunur .
Genel Sistemik Etkileri

Hakkında şarbon aşı alan insanların yüzde 20'sinin baş ağrısı , kas ağrıları ya da eklem ağrıları gelişir . Diğer nispeten sık görülen yan etkileri yorgunluk , ateş, titreme , iştahsızlık , bulantı ve kusmadır .
Alerjik reaksiyonlarCDC , yaşamı tehdit eden alerjik reaksiyonlara göre


100,000 'den az şarbon aşıları meydana gelir. Bazı bireyler kurdeşen , nefes darlığı , ve şişmiş eller , ayaklar ve yüz geliştirdik .
Nadir Raporları

ABD Gıda ve İlaç Dairesi diğer olumsuz birçok rapor aldı olaylar şarbon aşılamadan sonra meydana gelen , ancak her hiçbir neden kurulduğunu o kadar nadirdir . Bu raporlar Guillain-Barre dahil sendromu , lupus , multipl skleroz ve pnömoni .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com