| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Su Nötrleştirmeler & Yumuşatıcılar

su nötrleştiriciler çözünmüş mineraller kaldırarak veya değiştirerek sertlik seviyeleri ( milyonda 18 parça üzerinde çözünmüş mineral konsantrasyonları ) azaltmak water.Water yumuşatıcılar asidite ( düşük pH ) yüksek seviyelerini dengelemeye çalışırlar . Su Nötrleştirmeler

gelen su az 6.6 'lık bir pH değerine sahip herhangi bir suda sistem 7.0' ın üstüne çıkarmak için pH getirmek için bir su nötralizatörleri olmalıdır. Düşük pH " yeme "asidik su götürecek sıhhi tesisat at .

Su nötrleştiriciler genellikleistenen pH seviyesinin yükseltmek için kalsiyum karbonat ( kalsit veya Kireç ortak terimler )gelen suya maruz kullanabilirsiniz .
Yumuşatma

en yaygın su yumuşatıcılar bir iyonik değişim süreci " ticaret" için kullanın kalsiyum, demir ve magnezyum iyonları için tuz iyonları . Busuda çözünmüş mineraldüzeyi değişmez iken ,tuz iyonları porselentipik sert su boruları tıkanmış sorunları , zayıf sabun lathering veya lekeleri vermeyin .
Sistemi en yaygın nötrleştiriciler ve yumuşatıcılar bir dengeleme maddesi tüketen bir kimyasal işlem kullanmak maliyetleri

Çünkü bu ajan doldurulan olmalıdır . En iyi performans için , düzenli bakım , her durumda

. Eğitimli bir teknisyen tarafından yapılan aylık bakım ve dolumu programları sisteminiz içinen common.The maliyetli su talephacmi ile tahrik edilecek ve gerektiği kaynak su durumu .
Çakışmaları

çözünmüş kalsiyum yüksek düzeyde ve düşük pH hem de sahip olacak birkaç su kaynağı bulunmaktadır .

bu gibi durumlarda ,su ilk nötralize ve en sonra su yumuşatıcılar pH 8.0 kaynak su pH 6.8 üzerinde en iyi çalışır beri yumuşamış olmalıdır .
Tedarikçi

yerel su arıtma hizmetleri yerel su conditions.Hard su iyi bir fikirABD'de düşük pH sudan çok daha yaygın bir sorundur sahip olacaktır . Bölgeyi düşük pH sorunları varsa , su nötralizasyon sistemleriaynı tedarikçileri muhtemel herhangi bir su yumuşatma endişeleri ile başa çıkmak mümkün olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]