| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gaz Grill Sağlık Üzerine Etkileri Duman

Birçok Amerikalı , sıcak havalarda ızgara keyfini , sadece enerji faturalarında tasarruf , ama arkadaşlarınızla ve ailenizle ve sağlıklı, düşük yağlı pişirme içinaçık havada tadını çıkarmak . Ancak, gaz veya kömür ızgara pişirme sırasında üretilen duman kanser gibi önemli sağlık risklerine neden olabilir . Izgara çıkan duman da evinizin içinde tehlikelere neden ve çevresinde oksijen kaynaklarını artış olabilir . Karbonmonoksit Zehirlenmesi

asla evinizde , dışında gaz veya kömür ızgara kullanın. Lütfen ızgara iç mekan ile pişirme görmek veya koku ancak yüksek seviyelerde dakika içinde sizi öldürecek edemez , karbon monoksit ( CO ) oluşturmak .

Orta CO zehirlenmesininbelirtileri Bazı baş dönmesi , mide bulantısı , şiddetli baş ağrısı , zihinsel karışıklık ve ölüm. Düşük CO düzeyleri belirtilerigrip ya da gıda zehirlenmesi gibi bakmak ve hafif mide bulantısı , nefes darlığı ve hafif baş ağrısı sayılabilir.

Çevre Koruma Ajansı ( EPA ) bu belirtilerden herhangi biri varsa hemen temiz hava almak anlaşılacağı , pencere ve kapılarını açarak kendi ızgara veya soba kapanacak ve evinizin çıkıyorum . Acil bakım alın , izin sağlık çalışanları size CO zehirlenmesi olduğunu düşünüyorum biliyorum .

Önleyin Eğer şömine koymak bile , evinizin içinde sizin gaz veya kömür ızgara kullanarak asla CO zehirlenmesi.


karsinojenler

uzun süre yüksek sıcaklıklarda , et ve deniz ürünleri , üretilenkimyasal karsinojenler kanserine yol açabilir zaman ızgara . Aslında,Amerikan Kanser Derneği gelenduman teneffüs veya iyi pişmiş yemek devletler , kömürleşmiş et düzenli " Minnesota bir çalışma [2009 ] Üniversitesi'nden bulgulara göre , en fazla % 60 oranında pankreas kanseri riskini artırabilir ... "

yüksek sıcaklıklar polisiklik aromatik hidrokarbonlar sizin DNA'ya zarar , mide ve kolon kanserine neden olabilir duman ve heterosiklik aminler ( HAS ) , üreten ,alevlerin içineetten zamanyağ damlaları olur (PAH ) oluşturmak . Duman yükselir gibi ,PAH da yükselecek veetin içine almak . Daha kömürleşmiş veet kararmış ,daha PAH ve .

Sosis ya da kaburga gibi tüm yağlı etler ortadan kaldırmak veya sınırlamak anlamına gelir , etin yağsız kesim ile ızgara tarafından PAH'ları kaçının içerir vardır. Ayrıca PAH yüksek miktarda olabilir et veya sebze herhangi kararmış bit , yemeyin . Izgara , alüminyum folyoyasararak balık balık yatırmaduman tutun. Izgara zaman , küçük tüm et porsiyonlarda tutmak ve daha fazla sebze ve meyve üzerinde doldurmak . Aşırı yemek önlemek için ızgara yaparken bir et termometresi kullanın . Ya da sevilen bir ev oksijen bağlıysa ete alternatif olarak ızgara sebze protein Burger.
Ana Oksijen

, tüm alevleri ve dumanı tutmak uzaktaoksijen donanımları , gaz veya kömür ızgara da dahil olmak üzere . Yangın ev oksijen çok tehlikeli hale , yani oksijen ( O2 ) yakmak için bir yakıta ihtiyaç duyar. Bunu kullanarak bir oturur ya da yüz yanıkları dahil olmak üzere ciddi yanıklar , neden ,yanan ızgara yakın duruyor sanki saf O2 , ev oksijen tutuşabilir . Bir oksijen deposu da büyük bir yangına neden patlayabilir .

2003 yılı boyunca 2006 üzerinden , yaklaşık 1.190 yanıklar nedeniyle duman ve ateş ateşle ev oksijen ekipmanları , her yıl meydana geldi . Ev oksijen kullanan insanların seksen dokuz yüzdeUlusal Yangın Koruma Derneği ( NFPA ) göre , yüz yanık aldı .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com