| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Meridional Göz tembelliği nedir

?Ortak tıp dışı terimi, " göz tembelliği" yoksul vizyonu ilegöz düzgün çalışmıyor gibi görünüyor, çünkükoşul sinde ambliyopi için kullanılır . Ücretsiz Sözlük gibi tanımlar sinde ambliyopi " açıklamak için görülen belirgin bir yapısal anormallik , bir veya her iki gözünde görme düzeltilemez bir azalma . " Bu vizyon bir azalma tespit edildiğinde , diğer nedenleri ekarte edilmelidir , yani dışlama bir tanıdır dışarı . Durum

tembelliğinüfusunun yaklaşık 2-4 oranında azalmış görme sorumlugözün ortak bir tıbbi durumdur . İyi bir görmebeyin tarafındangöz ve bu görüntülerinişlenmesi de , görme keskinliği , ya da görüntülerin netlik gerektirir . Her iki gözün oluşturduğugörüntü önemli ölçüde farklı ise ,beyin görüntü işleme esnasında karışık ve düzgün bir görüntü içine her gözün görüntüyü kaynaştırmak mümkün olmayabilir . Bu durumdabeyindaha az net görüntü bastırır ; o gözfonksiyonu azalmış gibi görünüyor . tembelliği

Göz Tembelliği
nedenleri genellikle erken çocukluk döneminde görme keskinliğigeliştirme aşamasında oluşur . Şaşılık,gözlerin bir kayma (iki gözaynı anda iki farklı yönde arıyoruz) , fonksiyonel ambliyopien sık nedenidir .
Anizometropi ve Astigmat

Anizometropiiki göz arasındaki kırılma devletlerin bir farkının bir sonucudur ; Beyiniki farklı görüntü ısınamayabilir. Astigmatizma görme belirli bir düzlemde bir refraktif hata ve meridyonel ambliyopi sonuçları .
Komplikasyonlar

Pitozis,göz kapağınınsarkık , uygunsuz görüntü oluşumuna neden olabilir o gözle . Gözün lens opasitesi sağlık sendromları geçiren çocuklarda meydana gelebilir ; Bu vizyon geliştirmebüyüme sürecini engellemektedir .
Meridional sinde ambliyopi

Meridional ambliyopi nedeniyle görme gelişmeambliyojenik döneminde düzeltilmemiş büyük astigmatizma kaynaklanıyor . , Vizyon , belirli bir düzlemde bir resim görmek astigmatizma düzelten silindirik lensler ile daha sonraki bir tarihte işlenmiş olsa bile bu düzlemde kalıcı görme anormalliği muhafaza edemiyoruz astigmatizma yüksek derecesi ile doğan çocuklar , . Diğer meridyenler Vizyon normal kalır , ve başlangıçtaastigmat kusuru olan sadecemeridyen etkileyecektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com