| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kamu Sigara Güvenlik Sorunları

sigaranıntehlikeleri uzun zamandır bilinen ve hükümet ve kamuoyusalonlarında tartışılan edilmiştir . Aslında, sigara birkaç eyalette yasadışı binaların içinde olmuştur . Kamu Sigara sağlık ve maddi hasar da dahil olmak üzeresigara içen yakıninsanlar ve mülkiyet, bir takım riskleri oluşturabilir . İkinci Duman

Pasif içiciliksigara içen doğrudan solunanduman aksinesigara içen yakıninsanlar tarafından solunanduman olduğunu. Sigara dumanına çoğunluğufiltre aracılığıyla gönderilen ve bunun yerine sigara sonunda doğrudan yanık değildir. Kamu sigara içmeyenlerdeduman solumak veilk elden duman solumak olduğu gibiaynı sağlık etkileri alabilirsiniz .
Üçüncü el duman

nispeten yeni bir konu üçüncü - el duman . Bir kişi sigara yaparken ,tüysigara içen birkaç metre seyahat edebilirsiniz ve küçük çocuklar temas hangi ile olanlar da dahil olmak üzere , neredeyse duvarlar , tablolar ve diğer yüzeyler üzerinde yerleşmek . Bu nikotin kalıntı kansere neden olduğu bilinmektedir pek çok kimyasal madde vardır .
Tahriş

Sigara dumanı bir kalabalık halka açık bir yerde bir kaç kişi ulaşabilir . Duman ,gözlerde tahrişe neden onlara su verme ve kan çanağına olabilir . Duman duyarlı insanlar veya astım olanlar öksürük başlayabilir ve nefes darlığı olabilir . Şiddetli astımı olan insanlar yaşamı tehdit edici olabilir bir tam şişmiş astım krizi , olabilir .
Yangın Tehlikesi

sigara tanınmış bir yangın tehlikesi ve sorumlu birçok ev yangınları her yıl . Sigaraucu açık bir alev olmayabilir , ama o yanıyor , ve onunla temas eğer bir yanıcı yüzey tutuşturmak olacaktır . Hatta küçük bir yangın yanıklara yol açabilir ve bu kontrolsüz bırakılırsa , ölüm ve maddi hasarlara yol açabilir .
Tortu ve Kül

Duman fiziksel bir maddedir bu zaman içinde yüzeyler ve kumaşlar için uygun olabilir. Bu duman kalıntı kaldırmak zor bir kokuya neden olur . Duman kalıntıları yüzeyler ve leke giyim bir yağ bırakabilir . Sigaradan Ash ayrıca kumaş leke ve hala sıcak ise , kumaş üzerinden yakabilir . Son olarak , sigara izmaritleri , düzgün atılmaması durumunda , çirkin bir çöp sorunu neden olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com