| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yaşlı Kadınların Sosyal Politika

Bir grup olarak , yaşlı kadın politika değişikliğininamacı ile aktivizm ve savunu çalışmaları , çok gerekli olduğu için belirli sosyal sorunlarla karşı karşıya . Ayrımcılık etrafında bu zorluklar merkezi Çoğu kadın erkeklerden daha uzun yaşıyor bu yana yaş ve cinsiyet Önemi

dayalı ve aynı zamanda daha az para kazanmak için eğilimindedir , yoksulluk içinde biten yaşlı kadınlarınriski yüksektir. Bu yaşlı kadınlarınrefahı için önemli olan sosyal güvenlik yardımları gibi hizmetler açısından bir politika değişikliği için bir ihtiyaç yarattı .
Türleri

Yaşlı kadın Ayrıca birçok ülkede şiddet ve istismar sık kurbanları . Böyle güneydoğusunda Afrika gibi yerlerde , yaşlı kadınlara karşı şiddetin sosyal açıdan kabul edilebilir , ve insan hakları örgütleri istismar yaşlı kadınlar için adalet getirmek için politika eğitmek ve değiştirmek için çalışıyoruz .
Hususlar

Beslenme ve sağlığı da yaşlı kadınlar için önemli sorunlardır. Örneğin,Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre , birçok ülkede en belirgin osteoporoz , özellikle yaşlı kadınlarda yetersiz beslenme hitap edecek politikalar geliştirdik .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com