| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Hiperbarik basınç odası Yangın Güvenliği

A hiperbarik basınç odası yüksek bir basınçta oksijen içeren bir oda içinde , bir hasta kapsayan bir tıbbi cihazdır . Yangınlar nedeniyle en sık elektrik sorunları veya bağlıodasının içine getirilen yasak öğelere hiperbarik içinde başlamalıdır . Yaygın bir hiperbarik içinde yasak

Ürünleri
Yasaklanmış maddeler şunlardır : sigara, çakmak , kibrit , el ısıtıcıları , saat , takı , protez ve sert kontakt lensler . Kozmetik, saç spreyi , merhemler , naylon çorap ve sentetik giysiler de izin verilmez . Işitme , çağrı cihazları , cep telefonları ve video oyunları gibi elektronik cihazlar yasaktır .
Önlemler basınç odaları için

Genel yangın güvenlik önlemleri kullanım için onaylanmıştır sadece elektrik ekipmanları kullanarak içerir yanıcı veya patlayıcı ortamlarda ve sadece oksijen uyumlu kayganlaştırıcı kullanarak . Sigaraodasının içinde ya da yakın kontrol alanlarında izin asla . Odasının tüm alanları kir , toz , tüy bırakmayan ve yağdan arındırılmış tutulmalıdır . Buna ek olarak ,bölme bir duman alarmı ve yangın söndürme aracı ile donatılmış olmalıdır .
Solution

Hiperbarik TıpAvrupa Komitesi'ne göre , hiperbarik oda yangınriskini azaltmak için tedbirler yangın önleme ve yangın söndürme acil tatbikatlar tüm personel için , bir bakım planı ve tüm bakım işlemleri kayıt tutma uygulanmasını ve güvenlik bilgileri posterlerönemli ekran içerir . Sağlık tesisi personel uygun eğitim alır ve hastalar , personel ve ziyaretçiler için bir güvenlik politikası oluşturmak gerektiğini sağlamalıdır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com