| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Elektrik Trafo Tehlikeler

Elektrik trafo belediye elektrik şebekesi önemli bir parçasıdır . Onlarelektrik yakındaki yapıları ve topluluklar için kullanılabilir güç yanı sıra durumda bir güç yedekleme sistemi sağlamakelektrik şebekesi diğer parçaları hasar görmüş ya da engelli artırmak . Onlar yararlı olmasına rağmen insanların çok fazla zaman harcamak evlerde ve diğer binalarda çok yakın bulunduğu zaman , bu sorunlara neden olabilir . Electrocution

santraller genellikle yüksek çitler ile korunmasına rağmen , bu engelleri aşmak vetrafo en çevre içinde almak mümkündür . , Elektrik tehlikeleri farkında olmayabilir Çocuklar , kırma ve maruz elektrik bileşenleri tehlikeli yakın almak için özellikle eğilimli olabilir. Bir güç dönüştürücü bir elektrik şoku yanık , kalıcı yara izi ya da bozulma , nörolojik hasar veya ölüme neden olabilir .
Elektromanyetik Alan Kaygılar

Elektromanyetik Alanlar , EMF , vardır bir trafo normal işlemleri tarafından oluşturulan . Çevre Sağlığı BilimleriUlusal Enstitüsü araştırmacıları , bir 4 Mayıs çalışmalar EMF maruziyeti ve çocukluk çağı lösemi arasında zayıf bir ilişki göstermektedir ki 1999 raporunu tamamlamıştır . Araştırmacılar ayrıca yetişkinler üzerinde çalışmalar az sayıda EMF ve yetişkin kanserleri arasında bir bağlantı hiçbir kanıt gösterdi ve çocuklarla ilgili endişelerini gidermek için EMF maruziyeti azaltmak için pratik yollar üzerinde devam eğitimini tavsiye sonucuna varılmıştır .
insanların veya hayvanların bir trafomaruz bileşenleri ile temas ettiğinde
Patlamalar

, onlar geçicitrafo devre dışı elektrik şort neden olabilir . En şiddetli vakalarda ,trafo kısa veya diğer hataya bir patlamaya neden olabilir . Patlamaetkileri şiddetine bağlı olarak değişir , ancak geçici elektrik kesintisi içerecek ve aynı zamanda maddi hasar ve insan ölümlerini içerebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com