| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Güvenlik Traveling |

Sağlığı ve Hastalıkları

Anti- malaryeller Yan Etkileri

Bazı durumlarda , onlar da lupus tedavisinde kullanılır rağmen anti - malaryeller, sıtmayı önlemek için öncelikle kullanılır . Sıtma tropikal iklimlerde yolculuk yaparken genellikle sözleşmeli bir paraziter hastalıktır . Bu grip benzeri belirtiler ile karakterizedir . Lupus, kan , böbrekler , eklemler ve cilt zarar verebilecek kronik inflamatuar bir hastalığıdır . Tedavi edilmeyen sıtma yılda 1 milyondan fazla ölüme yol açar . Anti- malaryeller bazı yan etkileririski var . Ciddi Yan Etkileri

En anti - sıtma ilaçlar yaşamı tehdit değildir , ancak bazı MedlinePlus göre , acil tıbbi tedavi gerektirir . , Kasılmalar okuma ya da görme kurdeşen , kaşıntı , solunum problemleri , şuur değişiklikleri , sorunları, kalp atışı değişiklikler ve ruh hali değişiklikleri tıbbi acil olarak kabul edilir .

Hidroksiklorokin bir anti Hidroksiklorokin -malarial ilaç MedlinePlus göre , önleme ve hastalığın tedavi amacıyla kullanılmaktadır . Ilaç hap şeklinde gelir . Ilacı ile ilgili olası yan etkileri baş ağrısı , iştah kaybı , baş dönmesi , mide , ishal , mide ağrısı , kusma ve deri döküntüsü bulunur .
Klorokin

klorokin MedlinePlus göre önlenmesi ve sıtma tedavisinde kullanılan başka bir hap ve ayrıca lupus ve diğer hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilir. Olası klorokin yan etkiler saç dökülmesi , deri döküntüsü , mental değişiklikler , karın , mide , iştah kaybı , ve ishaldir .
Atovaquone

Atovaquone önlemek için kullanılır sıtma , Hastalık KontrolMerkezi (CDC ) göre . Bu sözlü bir sıvı olarak alınır ve böylece özellikle çocuklarda kullanmak için cazip . Atovakuon alarak herhangi bir alışılmadık güçsüzlük MedlinePlus göre , bir tıbbi acil durum olarak kabul edilir . Diğer yan etkiler uyku sorunları , terleme , baş dönmesi , tat , kabızlık ve baş ağrısı değişti duygusu vardır .
Doksisiklin

Doksisiklin uygulanabilir bir anti - sıtma olduğunu MedlinePlus göre enjeksiyon, tabletler, kaplı kapsül , sıvı, şurup , ile . Genellikle , koruyucu olarak yer almakta olup , sıtma tedavisinde kullanılabilir. Şiddetli baş ağrısı ,deri veya gözlerin sararması , koyu renkli idrar , açık renkli bağırsak hareketleri , ve azalmış idrar tüm tıbbi acil olarak kabul edilir . Diğer olası yan etkileri boğaz ağız , ishal , ve vajinal veya anal kaşıntı içerir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com