| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Güvenlik Traveling |

Sağlığı ve Hastalıkları

Standart Tekerlekli Sandalye Parçaları

Standart tekerlekli sandalye tamiri veya değiştirilmesi gerekebilir farklı standart parçaların bir dizi içerir . Onlar bu parçaları aşina iseniz tekerlekli sandalye kullanan veya tekerlekli sandalye kullanan birisi yardımcı olanlarasandalyeyi kullanarak kolay bir zaman var olacaktır . Farklı tekerlekli sandalye bölümü terminoloji bilerek daha kolay korumak ve gerektiğindesandalye güncellemek için yapacak . Koltuk ve geri

standart sandalyelerinkoltuk ve arka alan döşemelik bazı tip yapılmış. Koltuk ve arka için popüler malzeme kolay temizlenebilen , her ikisi de vinil veya naylon vardır . Naylonkumaş nefes ve bazı hava dolaşımı sağlamak için olanak verirken Vinil gözenekli olduğu . Tekerlekli sandalye ve arka koltuk Her bir alanı çevreleyen metal çerçeve bağlı iki ayrı parçalardır . Bazı ekstra konfor için doldurulur .
Tekerlekler ve

Tekerlekli jantlar ve lastikler değişen boyutlarda gelir Lastikleri . Standart tekerlekli sandalye , iki büyük arka tekerlekler ve iki küçük ön tekerlekler , ya da tekerlekler ile donatılmış. En arka tekerlek çapları tekerlek yatakları , veyatekerleğin içindekimerkezi parça , hakkında böyle bir tedbir ½ çapı inç ile 22 ila 24 inç arasında değişir . Arka tekerleklerön tekerlekler açmak vesandalye manevra dönmeye olurken , geriye veya ileriye taşımak sabitlenir . Ön tekerlekler çapı yaklaşık 3 ila 5 inç arasında değişir ve zaten eklitekerlek yatakları ile geliyor . Lastikler uygun şekilde ölçeklendirilmiştir, diskler vedış uygun ve bu üretan gibi bir sentetik kauçuktan yapılır. Tekerlekler Farklı türleri kapalı cadde veya değişen kullanım için mevcuttur .
Handrims

Tekerlekli handrimsarka tekerleklerindışına takılıjantlar olduğunu Koltuk kullanıcı elleriyletekerlekleri itmek için izin verir. Handrims bazı bireysel konfor için ergonomik olarak tasarlanmış , birçok farklı stilleri mevcuttur .
Direksiyon Kilitleri
arka tekerleklerindışına takmak

Tekerlekli kilitler levered cihazlardır frenleme veya yerinesandalye kilitlemek için kullanılır . Bunlar metalden yapılmıştır ve tekerlekleri yavaşlatmak veya durdurmak için basıldığı ve bir sapa bağlanan bir manivelayı sahiptir. Tekerlek kilidi uzantılarısandalyenin kullanıcı kendisine ulaşan daha kolay erişebilir böylecekolu uzatmak için kullanılabilir .
Kol

Standart tekerlekli sandalye var , iki kol dayama , her yanda oturağı alanı . Kolluklar genellikleiç yastıklı ve vinil bir dış katman veya dayanıklılık için başka bir zor kumaş vardır. Kolluklaryan raylarınüstüne yapışır ve değişen uzunluklarda gelir . Tam boy kol dayama biraz daha kısa olan çalışma masası uzunluğu kol dayama , bir masanın altındasandalye manevra uzun süre , yaklaşık 6 inç ebatlarında yaklaşık 5.5 santim uzunluğunda .
Footplates

footplatessandalyenin kullanıcının ayaklarını dayandığısandalyeninaltına eklenmiş metal raf gibi cihazlardır . Onlar ayakları veya iki küçük tabak , her ayak için bir tane hem evler tek büyük, merkezi plaka olabilir. Footplatestabanınınkoluna takmak vebuzağılar yastık kol dayama amabacaklar için benzer isteğe bağlı buzağı yastıkları , ile donatılmış olabilir . Buzağı yastıkları, dış kaplama altında dolgu ile dayanıklı malzemeden kaplanmış .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com