| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Çevre Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Katı Atık Bertaraf Yöntemleri

katı atıksorunu Amerika vedünya için giderek büyüyen bir sorundur ; çokfederal hükümet atıklardan kaynaklanan sorunların çözümü ve önlenmesi için tüm bir federal ajans ,Çevre Koruma Ajansı , ayırıyor böylece . Üç ana yöntem katı atık bertarafı için mevcut : yanma , ya da yeniden , bir depolama saklayarak .
Acenteleri

Çevre Koruma Ajansı düzenler ve çevre ve insan sağlığını korumak için katı atık bertaraf izler . EPA ,yeniden ve katı atıkların azaltılmasını teşvik ederek bu hayati işlevi yerine atık bertaraf mevzuat zorlar ve atık ile kirlenmiş alanların temizlenmesinde yardımcı olur. EPA ayrıcaABD'nin genel hedefleri ve politikaları belirler .
Kompost

İdeal olarak, herkes yaprakları ve dalları gibi bahçe atıkları ile bir kompost oluşturmanız gerekir , Çevre Koruma Ajansı göre . Kompostfaydaları çevre ve depolama dışında gereksiz Çöpleri tutar sadece , hatta ekonomik yararlar sağlayabilir . Organik madde depolama metan oluşturur ve küresel ısınmaya yol açan sera katkıda bulunmaktadır. Bunun yerine bir kompost olarak kullanarak , bahçesinde abartı üzerinden atma toprak takviye ve arazi ıslahı için ödemeihtiyacını azaltır .
Depolama Sahası

olmayan tehlikeli atık için değil can geri veya geri dönüşümlü , depolama makul ve oldukça ucuz bir çözüm sunuyoruz . Herhangi bir açık alan sadece yapacak - düzenli depolamaEPA tarafından belirlenen bazı federal kurallara uymak ve uygun takip ve bakım almak gerekir . İyi bir çöp suları içine sızması toksinlerden korumak için astar ve tam depolama için kaplamaktadır .
Bir depolama çöp büyük miktarda ucuz bir çözüm sunabilir

Yanan ancak yakma hızlahacmini azaltabilir . Verimli ve çevreye atık yakma sadece çevresinde orada yatan ne olursa olsun çöp yanmaz . Scrubbers ve filtreler serbest asitli gazları önlemek vehavaya yanan kül engeller. Bazı atık yakma tesisleri geri dönüşüm ve yakıt olmayan geri dönüştürülebilir malzemeler yakmak gibi yeniden reddediyorum .
İpuçları geri dönüşüm ve geri ödemelerine malzemeler uzun bir yol kirliliğinin azaltılması doğru gider iken Atık

azaltmak için , çevreye yardımcı olmak içinen iyi yolu, kullandığınızkaynakların azaltılması gereğidir. EPA toplu ambalaj ürün satın almak , ve açık hava meyve yerine meyve torbalar içinde seçmenizi önerir . Bunun yerine tek kullanımlık ürün satın alma , yerine kağıt olanlar bez peçete gibi yeniden kullanılabilir ürün satın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com