| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Çevre Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Zararlı Plastik Şişe

Plastik şişelerinyaygın kullanımı Amerikalılar plastik saklamaolası sağlık etkileri daha derin bakmak neden oldu . Bazı çalışmalar gösteriyor kivücut içine plastik şişelerde olabilir " artığı " kullanılmış ve ciddi yan etkilere neden bazı kimyasallar . Bazı akademik çalışmalar plastik şişelerin zararlı etkilerini gösterirken , hiçbiriABD Gıda ve İlaç İdaresi ( FDA ) gibi federal kurumların testinceleme buluştu . Plastik şişelerdensadece kabul zarar kullanıcılarınınsağlık koşulları vardır. Plastik

Alexander Parkes
Tarihçe Londra'da1862 Büyük Uluslararası Fuarı'ndailk plastik malzeme gösterdi . Parkesine lakaplı ,malzeme selüloz bileşik kullanılmış ve kauçuk bir alternatif sunmak iddia etti . Onu üretmek için çok pahalı oldu gibi Parkesine kısa sürede bocaladı . Su şişeleri kullanılan plastiktürü , polietilen , EW Fawcett ve ROlaboratuvarda , tesadüfen ,erken 1930'larda icat edildi Gibson. ( Kaynak 1 bakınız )
Kimyasal Liç plastik şişe suyu özellikle yeniden kullanımı sonrası , plastik kimyasallar liç olabilirfikrinden tehlikeli türemiştir olduğunu

fikir . PlasticsInfo göre ,Amerikan Kimya Konseyi bir bölümü , hiçbir bilimsel olarak kabul edilen çalışma , plastik şişeler herhangi bir zarar için yeterli toksinler liç olduğunu göstermektedir . FDA polietilen kabul etti - plastik şişelerinana bileşeni - yiyecek ve su depolama için güvenli. ( Referans 1 bakınız )
Uluslararası Politika

Bisfenol A , plastik şişelerde ortak bir kimyasal , plastik dünyasında tartışmalı bir madde kalır. Bazı durumlarda kadar yüzde 70 -" Boston Globe " bisfenol Harvard çalışmada Bisfenol A içeren şişeler içti insanların idrarda bir ölçüde daha yüksek bisfenol sayısı olduğunu buldu bildirdi. Bisfenol A , doğum kusurları ve gelişimsel sorunlarıriskini artırır . ABD'nin bugünkü düzenleme , plastik şişe bulmak gelmez iken , kamu endişe gerektirecek kadar zararlı , bisfenol A'nın özellikle kendi kullanımı

( Referans 2 bakınız ) , Kanada 2008 yılında bisfenol içeren plastik şişe yasaklama kararı aldı.FDA ve Amerikan Kimya KonseyiHarvard çalışma gösterisi bisfenol düzeylerinde artış olamasa da ,konsantrasyon sağlık sorunlarına neden olacak kadar zararlı olmadığını kabul edersiniz . Bakteri : plastik şişelerdetoksisite ve kimyasalların olası liç araştırma devam ediyor olsa da ( Referans 2 bakınız )
Bakteri

, kesin bir şey zarar verebilir . Yeni Zelanda Gıda Güvenliği Otoritesi plastik kimyasal zehirlenme düşük kalmaktadır , ancak plastik şişeleri yeniden bakteri kültürünü davet olabileceğini belirtiyor . Bakteriler kişinin ağız veya eller aktarmak ve genişletmeye devam edebilirsiniz .
Önleme /Çözüm

Yeni Zelanda Gıda Güvenliği Otoritesi ciddi yeniden plastik şişelerde bakteri istilasıtehlikesini azaltmak birkaç yararlı ipuçları sunmaktadır ( Referans 3). Iyice yıkayın ve kuru eller bir şişe dolum öncesi ve hasarlı şişe kullanmayın . Eğerileride onları yeniden niyetinde ise derhal sabun ile su şişeleri yıkayın . Başka bir kişi ile şişe paylaşmak asla . ( Referans 3 bakınız )

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com