| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Çevre Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Duygular Kompakt Floresan IşıkEtkileri

bazı kompakt floresan ışıkları ( CFL) duygularını etkileyebilir altında üç senaryo vardır . CFL ampuller cıva . Ampul içinde bir ampul kırılır vecıvavücut girerse , cıva zehirlenmesiduyguları etkiler . Bazı florasan lamba ile yayılan elektromanyetik alanlar ( EMF) duygularını etkileyebilir . Panik bozukluk hastaları CFL aydınlatma panik atak için tetikleyici olduğunu bildirmektedir . Florasan lamba ile Etkilenen ne Duygular ?

Sağlık ( NIH ) veDünya Sağlık Örgütü ( DSÖ)Ulusal Enstitüleri EMF maruziyeti ve sağlık arasındakitek bilimsel olarak geçerli bağlantı EMF arasındakibağlantı olduğunu rapor çocukluk çağı lösemi . Buna rağmen , Ontario , Kanada, Trent Üniversitesi'nden Dr Magda Havas dahil olmak üzere birçok kişi ve bazı bilim adamları , EMF anksiyete , depresyon , hiperaktivite , sinirlilik ve fiziksel hastalıkların bir dizi neden olabilir inanıyoruz .

EMF

maruz sınırlandırılması için rehber İyonize Olmayan Radyasyondan KorunmaUluslararası Komisyonu ( ICNIRP ) - yüksek maruz sınırlandırılması için - var ayarlanmış gönüllü kurallar ile resmi ilişkilerde sivil toplum örgütü çünkülösemi bağlantı EMF seviyeleri.

WHO ve ICNIRP bazı çalışmalar EMF ve duygular veya diğer fiziksel belirtiler arasında bir bağlantı göstermiştir rağmen , araştırmacılar bu nedenle , diğer çalışmalarda bu bulguları çoğaltmak mümkün olmuştur diyebilirim , bir bağlantının hiçbir kanıt yoktur . Sonuç olarak , bu tür floresan aydınlatma gibi kaynaklardan kronik düşük seviyeli EMF maruz kalma sınırları ayarlayabilirsiniz değil .

Mümkünse günlük sınırlayarak vegönüllü yönergeleri izleyerek , sürekli çalışmayı önerir WHO .

Nasıl CFL Depresyon ve Anksiyete Neden mi ?

Kablosuz , Elektronik ve Elektromanyetik Kirlilik belgeyi DurKanadalı Girişimi göre, " Sizin Doktor konuşmak , " EMF sese maruz adrenal bezleri sinirlilik ve hiperaktiviteye neden olabilir çok fazla kortizol ve adrenalin , salgılanmasını neden olur. Belge EMFbeyinde bir azalma hepsi depresyon ve anksiyete ile bağlantılı olan , serotonin , norepinefrin ve dopamin hormonları .
Floresan Aydınlatma neden ve Panik Bozukluk

İnsanlar genelde floresan aydınlatma ile mağaza girerek tetiklenen panik atak bildirdi . Bu senaryo altında meydana Panik atak yerine EMFsonucu daha görsel bir tetikleyicisonucu olabilir .

Panik atakbelirtileri İki derealizasyon ve duyarsızlaşma ya da gerçek dışılık duyguları vardır . DP ve derealizasyon vücutta kimyasal değişiklikler ile sonuçlanır sığ nefes kaynaklanır. Bu durumda, insanların çevrelerindeki işler biraz farklı bakmak bildirmektedir .

Floresan ışığı altında bir mağazada şeylerbakmak bir kişinin duyarsızlaşma ya Derealization yaşandığı zaman işler bakmakyolu benzeyebilir . Bu görsel işaret tehlikede olduğu gibivücut tepki neden olarak panik atak tetikleyebilir .
CFL ve Mercury Zehirlenmesi

CFL civa , ancak normal altında bulundurmak kullanımı , insanlar bir ampul içindecıva maruz değildir . Bir ampul kırıldığında, cıva solunması veya deri teması yoluylavücuda girebilir eğer. Cıva zehirlenmesi ruh hali , sinirlilik ve sinirlilik neden olabilir .
Kompakt Floresan Işık ve Elektromanyetik Alanlar

CFL Kaynakları EMF sadece bir kaynağıdır . Diğer kaynaklar bilgisayarlar , kablosuz anten , transformatörler , kablosuz ev telefonları , cep telefonları , cep telefonu kuleleri , aletleri , güç hatları ve elektrik trafo bulunmaktadır . EMF ve insanların maruz o kadar çok kaynak dakika gün ve dakika güne değişebilir olduğundan , bilimsel nedenini ve EMF maruziyet ve semptomlar arasında etkisini belirlemek zordur .

LED ışıklar bir enerji tasarruflu alternatif kompakt florasan ve EMF üretemezler .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com