| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Çevre Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Geri Dönüşüm Alüminyum Folyo Faydaları

Geri Dönüşüm alüminyum folyo diğer alüminyum hurdageri dönüşüm gibiaynı faydalar sağlar . Geri dönüşümlü alüminyum enerji ihtiyaçlarını ve kirlilik parasal kazanımlar artırırken azaltır. Kullanıldığında Doğal KaynaklarOhio Bölümü ( ODNR ) göre , geri dönüşüm alüminyum büyük çevresel ve ekonomik kazanımlar vardır . Böylece alüminyum folyo yerine bir çöp tenekesi bir geri dönüşüm kap içinde yerleştirerekbasit hareket ile çevre veekonomi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir . Enerji Kaydedildi

Alüminyum hurda - alüminyum folyo gibi - kurtarma doğal cevherlerden alüminyum çıkarılması daha az enerji gerektirir. Çevre Okuryazarlığı Konseyi ( ELC ) göre , alüminyum hurda alüminyum üretimienerjinin sadece yüzde 5'ini kullanır . Bu aşırı enerji tasarrufualüminyum cevheri vecevher alüminyumu çıkarmak için gerekliyakıtın taşınması kamyonlar için benzin dahil olmak üzere bu doğal kaynaklarınkorunması belirgin bir artışa neden çok daha az doğal kaynakları kullanır .

az Kirlilik

alüminyum hurda geri dönüşüm alüminyum cevheri çıkarma daha az kirlilik oluşturur . ODNR alüminyum geri dönüşüm cevher çıkarma yapan yüzde 95 daha az kirlilik ürettiğini bildirdi. Alüminyum cevheri çıkarmatehlikeli perflorokarbonlarla (PFC ) dahil olmak üzere birçok sera gazı emisyonu üretiyor . Alüminyum cevheri çıkarma ayrıca asit yağmuru bir nedeni ,ELC belirtiyor. Toprakta Alüminyum asitler sonra verir toprak pH düşürebilirsiniz su kaynaklarını kirletmesine alüminyum .
Ekonomik Faydaları

Geri dönüşüm alüminyum folyo ve diğer alüminyum hurda da ODNR göre , birçok ekonomik fayda verir . Bir alüminyum teneke geri dönüşüm edilmiş gazolin ya da üç saat süre ile bir televizyon çalıştırmak için gereken enerjinin altı gram kullanımı yoluyla üretilen enerjinin eşittir. Amerikalılar bir yıl içinde alüminyum bir buçuk milyon ton kadar uzağa atabilir . Geri dönüştürülmüş alüminyum 800.000.000 $ dolar değerinde . Ekonomik , alüminyum folyo geri dönüşüm değer .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com