| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Çevre Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

İnsanlar Yarattığı Çevre Sorunları için Çözümler

Kirliliğin ulusal sınırları aşan , küresel bir sorundur . Küresel ısınmaatmosferde kadar bina sera gazlarının neden olduğu bilinen bir şeydir. Bu ( Referans 1 bakınız ) yükselen deniz seviyeleri ve genel iklim değişiklikleri nedeniyle sahil hatlarınınnihai yeniden boyutlandırma yol açacaktır . Sorun doğada küresel olduğu için , çözeltiler, hem de küresel olmalıdır . Gezegende Enerji Kullanımı Azaltmak

Herkes enerji usage.This bireysel düzeyde ya da ulusal düzeyde olabilir azaltmak gerekir . Yanma kömür ve diğer fosil yakıtların elektrik üretmek için kullanılır. Az elektrik daha az kömür yandı eşittir . Bu kömür yakarak sera gazı emisyonları daha az doğrudan çevirir . Bunun bir örneği, geleneksel bir ampul artık satılan Avustralya'da , bulunmaktadır. Aksine ,yeni enerji tasarruflu floresan ampuller ( Referans 2 bakınız ) önemli ölçüde sera gazı emisyonlarını azaltmak , hangi kullanılır .
Recycle

Geri dönüşüm azaltmak için harika bir yoldur kirlilik. Herkes geri dönüştürür , daha az enerji gibi metaller madencilik makineemisyonları hammadde üretmek için kullanılacaktır. Ayrıca, yeniden eritmek metaller için gereklienerji önemli ölçüde daha az olduğu ham metalleri eritmek ve rafine etmektir . Plastik ve kağıtortamında ve çöplüklere kirleticilerin azaltılması için de geri dönüştürülebilir .
Kullanım Az Plastik

Plastik petrolden yapılır . Kullanılan plastikmiktarını azaltarak daha az petrol kullanım haline çevirir . Diğer yararlar , daha az enerji petrol rafine kullanılır ve daha az çöp ​​atılır kirlilik plastik neden olduğu bulunmaktadır. Plastik şişeleri yeniden kullanma plastik market torbaları yeniden olduğu gibi , mümkün değildir .
Kullanım Yenilenebilir Kaynaklar

olmayan yenilenebilir yenilenebilir kaynaklara ikame bir seçenektir . Örneğin, bambuçim ailesinin çok hızlı büyüyen bir bitkidir . Ürünlerin çeşitli döşeme , kesme tahtaları ve mobilya - yapı kereste dahil , bambu yapılır . Bu bir plastik linolyum döşeme için ikame edilebilir. Yenilenebilir bir kaynak kullanarak , daha az sera gazı fabrikaları yaydığı .
Yenilenebilir Enerji

Elektrik , rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir ve alternatif enerji kaynakları ile üretilebilir enerji . 2010 yılında , rüzgar teknolojisi ucuz elektrik mümkün olduğu bir noktaya rafine edilir . Alternatif enerji kullanan da dünyanın kirlenmesini azaltır elektrik üretmek için kömür ve petrol kullanımını azaltır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com