| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Çevre Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Rüzgar Çiftliği Güvenlik Riskleri

enerji sokmak rüzgar türbini çiftliklerisayısıAmerika Birleşik Devletleri genelinde ve dünya çapında büyümeye devam ediyor . Daha türbinleri inşa edilir gibi , türbin yapımı ve işletilmesi ile ilgili daha fazla kaza meydana eğilimindedir . Rüzgar türbinleri nispeten sakin ve verimli; onlar da elektrik süreçlerini ev karmaşık makinelerdir. Kendi inşaat doğa - kendi yükseklik ve dönüm kanatlarınınkuvveti - benzersiz güvenlik kaygıları onları tabi kılar . Falls

Rüzgar türbinleri yetenekli kurulum ve bakım gerektiren pahalı , sofistike araçlar vardır . Birincil güvenlik risklerinden biri - olarak birkaç yüz metre gibi uzun boylu ve pervane gibi bıçaklarla donatılmış Standing , rüzgar türbinleri bakım işçilerin düşme ve yaralanmalar için içsel bir risk mevcut. Özel ekipman düşme ve diğer yaralanmalar çok çeşitli işçi korur , ama kazariski bir gerçektir . Her yıl dünya çapında meydanatürbin kazalarının sadece bir avuç az ( 10 yıllık ) ölümcüldür. Yaralanmaların ve ölümlerin elektrik alanları ya da yüksek katlı teknolojisi içeren herhangi bir çalışma ile mümkündür .
Bıçak Başarısızlık

Rüzgar türbin kanatları elektrik olurenerjiyi . Bu bıçaklar momentum büyük bir anlaşma ile açmak ve onlar hatalı veya kırılması durumunda , tüm bıçakları veya adet binin üzerinde metre mesafeler için atılmış ve hatta çatı ve duvarları nüfuz edilebilir. Blade yetmezliği en sık mekanik arıza riski . Bu olaylar oldukça nadirdir , ancak yaralanma ve maddi hasarpotansiyeli taşırlar. Rüzgar çiftlikleri güvenliğini sağlamak için uzak işgal konut yeterli mesafelerde yerleştirilmelidir .
Yangın

Yangınlar rüzgar türbinlerininikinci en yaygın mekanik risk vardır. Elektriksel dönüşüm aparatı içeren yangınları olağandışı değildir , ama nedeniyle türbin kuleleriyüksekliğine , biraz zemin itfaiye alevleri tutuklamak için yapabileceğiniz çoğu zaman. Hem rüzgarlar vetürbin kanatları kendilerini kıvılcım ve geniş bir yelpazede üzerinde uçan alevler gönderebilirsiniz . Bu kalabalık veya ormanlık alanların yakınında özellikle riskli olduğunu , ve yakınlığı ile türbin yangınları yanıklar büyük olasılıkla güç personel , rüzgar .
Diğer Riskler

Diğer rüzgar çiftliği ile ilgili risklerpervane kanatları tarafından atılan genel yapısal ( örneğin kule çöküşü gibi ) başarısızlık veya buz içerir . İnsan yaralanmariskleri gerçek , ama en az düzeydedir. Kuşlar bazentürbin kanatları tarafından öldürüldü , ama aynı zamanda nispeten nadir olan kuş ölümlerinin örneklerini bildirilmiştir - . Örneğin, 13 kuş ölümleri resmen 2009 yılında dünya çapında bildirilmiştir Çalışmalar şu anda belirlemek için New York'ta yürütülüyor varsa diğer sağlık ya da güvenlik endişeleri var .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com