| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Çevre Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Toksik Temizlik Ürünleri

evinizinen tehlikeli yeri mutfak lavabonun altında olabilir . Çocukların her yıl binlerce ev temizlik ürünleri tarafından zehirleniyor. Birçok yetişkinnedenini bilmeden bu ürünlerin bazıları ile temas usanmak edilir ; ve toksik temizlik ürünleri kapalı hava kirliliği önemli bir kaynağıdır . Washington Toksik Koalisyonu Akut Tehlikeleri

Philip Dickey temizlik ürünleriüç en akut tehlikeli sınıflar asit bazlı klozet temizleyicileri , fırın temizleyiciler ve temizleyiciler tahliye olduğunu söyledi . Temizleyiciler temas cildi yakabilir ve yutulduğunda ölümcülgastrointestinal sistem boyunca iç dokuları yakmak güçlü aşındırıcılar vardır . Fırın temizleyiciler , aynı şekilde , güçlü aşındırıcı alkaliler ile yapılır . Klozet temizleyicileri çünkü asit yanıkları sadece tehlikeli değil , ama beyazlatıcı ürünler ile karıştırıldığında asidik tuvalet temizleyiciler de kloramin denilen zehirli bir gaz ifade . Klor ve amonyak ürünlerin karıştırılması da
Kronik . Kloramin üreten ve temizlik ürünleri Airborne Toksinler

Kronik ve havadaki radyasyona maruz kalma da bir husustur . Sen içeride sigara yasak ve orada odun sobası herhangi bir duman artık , ama temizlik ürünleri de kapalı hava kirliliği önemli bir kaynağıdır sağlamıştır olabilir . Glikollerle Pencere temizleyicilerisinir sistemini deprese . Dezenfektanlar içinde fenollerakciğerlere girip kanda zehirli . Formaldehit - Bir şüpheli kanserojen - birçok hava tazeleyici olduğunu. Bazı zemin temizleyiciler mukus zarının zarar verebilir . Leke çıkarıcı dumanlar böbrekler ve karaciğer zarar verebilir .
Etiketleri

ev temizlik ürünlerindeen yaygın toksinler iyi bilinmektedir okuyun. Bu maddeler temizlik ürünlerietiketlerinde yayınlanmaktadır . Etiketlerini okuma ve bu maddeleri içeren ürünler hariç , sizin ev sizin ve çocuklar için daha güvenli bir yer yapabilirsiniz . Temizlik ürünlerinde başlıca toksik maddeler amonyak, amonyum hidroksit, ağartıcı , klor , formaldehit, hidroklorik asit, sodalı su, nafta, nitrobenzen, perchlorehylene , fenol, propilen glikol, sodyum hipoklorit, sodyum laurel sülfat , sodyum tripolifosfat ve trikloroetan bulunmaktadır.

Birçok ticari deterjanlar alkilfenol etoksilatlarını ( APE ) içerenTahliye

Aşağı
. Buboşa ve kanalizasyon içine gittiğinizde , onlar su yolları inat ve sucul yaşam üzerinde toksik etkileri vardır. 2002 yılında ,Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırmalar ServisiAmerika Birleşik Devletleri genelinde dere suyu test ve akarsu yüzde 69 APEleri ile kontamine olduğunu bulmuşlardır . APEler tüketildiğinde insan endokrin sistemlerini etkileyen hormon bozucular vardır . APEler da dezenfektanlar , leke çıkarıcı ve de- greasers bulunur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com