| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Çevre Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Onların İçme sularındaki yüksek nitrat seviyeleri var mı varsa Kişi Ne Yapmalı

? Kirlenmiş içme suyu çok ciddi bir sağlık sorunudur. Kamu içme suyu gibi nitrat ve önlemlerin yüksek düzeyde içmek için güvenlisu tutmak için alınır gibi kirleticiler için düzenli test edilirken sorunlar düzeltilebilir önce , özel kuyular ve diğer kaynaklar nitrat yüksek düzeyde gelişebilir . Nitrat düzeyi yüksek olan içme suyu ciddi bir sağlık riski oluşturabilir . Nitrojen, genel olarak amonyak , oksijenli su ile temas durumuna geldiği zaman nitrat

Nitrat oluşturulur. Nitrat , doğal bitki ve birçok sebzelerde meydana gelir ve genellikle ortalama bir yetişkin nitrat 20-70 miligram arasında her gün tüketir. Nitrat Bu seviye sürece dengeli bir diyet ile birlikte tüketilmesi gibi zararlı kabul edilmez . Nitrat da zararlı değildir , litre başına en az bir miligram , su içinde doğal olarak oluşur. Su , gübre, hayvan gübresi , insan dışkısı ve bitki çürüğü yüksek düzeyde olarak kirleticilere maruz kaldığında nitrat yüksek düzeyde oluşabilir. Federal yasa kamu su kaynaklarınınnitrat düzeyi litre başına 10 mg altında kalmasını gerektirir ve özel kaynaklardan içinaynı önerir .
Sağlık

nitrat yüksek düzeyde Riskler su bebekler ve çocuklar içinbüyük risk oluşturmaktadır. Nitrat kirlenmiş suya maruz kalan bebekler diğer doku oksijen serbest kan hücreleri engelleyen , methemoglobinemi gelişebilir. Bu mavi ya da lavanta açmak içinbebeğin cildi neden olur ve koma ve hatta ölüme neden olabilir . Nitrat içeren su içmek yüksek düzeyde Anneler hemşirelik çocuklarınanitratı geçebilir . Nitrat yüksek düzeyde içme hamile kadınların doğmamış çocukların bir doğum kusuru neden yüksek bir risk var. Kalp hastalığı veya kanser gibi belirli koşullar ile insanlar , aynı zamanda yüksek nitrat seviyelerinintoksik etkilerine duyarlı ve onların durumu kötüleştirebilir görebiliyordu .
Çocuklar

Çocuklar , altı aydan küçük bebeklerde , özellikle , her türlü şartlar altında ( 50 mg üstü) nitrat düzeyi yüksek olan su içmek için izin verilmemelidir . Altı aylıktan küçük çocuklu hamile kadınlar ve emziren anneler günlük olarakiçme suyu kaçınmalısınız . Bebekler genellikleellerde ve ayaklarda veyaağız çevresinde başlayan ,deride renk değişikliği belirtileri için kontrol edilmelidir . Cilt, mavi veya gri çevirmek başlarsa , hemen tıbbi yardım isteyin .
Yetişkin

Yetişkinler genellikle herhangi bir sağlık riski olmadan nitrat -kontamine su az miktarda tüketebilirsiniz , günlük tüketim minimumda tutulmalıdır olsa . Bu olumsuz etkiler yoğunlaştırılması ,nitrat gibi konsantrekirli su hiçbir koşulda kaynatılmış olmamalıdır. Kontaminasyonkaynağıkirli su , uzun süreli maruz kalma azaltmak için derhal tespit edilmelidir . Gübre veya hayvansal atıközelliği bulunan ise , yanlış kullanımkontaminasyona neden olabilir . Diğer olası kaynaklar foseptik veya aşırı gübre kullanımını sızıntı , arızalı kuyu bulunmaktadır . Kontaminasyonkaynağı bulunan ve düzeltilmesi mümkün değilse ,yerel halk sağlığı departmanı ile temasa geçilmelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com