| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Açık Güvenlik |

Sağlığı ve Hastalıkları

Aşırı Isı Açık İşçileri için OSHA Güvenliği İpuçları

Açık havada çalışan işçiler doğada oluşabilirmevsim ve olağandışı hava desenleri ile değiştirmek çevresel aşırı tabi tutulur. Yaz aylarında aşırı sıcaklar yoğun kuruluk ve yüksek sıcaklıklarda uzun süre şiddetlenir olabilir . OSHA olarak işyeri düzenleyici kurumlar aşırı sıcakta dışarıda çalışanlar için güvenlik ipuçları sağladı . Giyim

OSHA işçiler yüksek ısı koşullarında çalışırken hafif , nefes alabilen malzemelerden yapılmış açık renkli giysiler giymek önerir . Açık renkli giysi giyenkişinin genel sıcaklığını düşürmek için yardımcı ışık güneş enerjisi yerine, emici , yansıtmak eğilimindedir. Bir geliştirmek için OSHA tarafındandaha hafif ağırlık nefes malzeme daha fazla havamalzeme ile dolaşmasına izin verir,kullanıcının vücut ısısını düşük tutmak için yardımcı olur.
ACCLIMATIZE

başka önerisi işçiler yavaş yavaş sıcak bir ortamda çalışma tanıtılacak için aşırı ısıya karşı işçi yeteneğidir. Işçi kısa dönemler için sıcak ortamlarda gerçekleştirin ve sonra yavaş yavaş onların maruz kaldığıuzunluğunu artırmak için izin vererek , işçiler sıcak koşullarda çalışan kendi toleransı artırabilir .
Planlama

OSHAağır işgünününhavalı parça sırasında gerçekleştirilen önerir . Sabah erken ve geç öğleden sonra veya akşam saatlerindegünün bu parçalar soğutucu sıcaklıkları sahip olma eğilimi gibi ağır işi gerçekleştirmek içintercih edilen zamanlardır .
Rehydrating

İşçiler gerektiği vücutlarındaki sıvı seviyesini korumak için düzenli aralıklarla bol su içmek . OSHA 20 dakikalık aralıklarla içilir soğuk sıvıların küçük miktarlarda önerir. Su ile onlarvücut sıvılarını kaybeder hızını artırabilir gibi alkol ve kafein içeren sıvılar kaçınılmalıdır .
Islanan Giyim

Islatma giyim vücut azaltmaya yardımcı olabilir aşırı sıcak ortamlarda sıcaklık . İyi hava sirkülasyonu izin vermez geçirmeyen giysi ile yapıldığında daha etkilidir . Giyim Islatma vücut tarafından tutulan ısı miktarını azaltmak , çevredeki havaya vücuttan ısı transfer hızını artırır .
Breaks yüksek ısı koşullarında

İşçi tercihen bir gölgeli veya klimalı bir alanda veya oda gibi soğuk yerlerde , sık sık dinlenme molaları almalıdır . İşçiler iş alternatif ve verimliliği korumak ve henüz hala zaman soğumagerekli miktarda gözlemlemek için diğer işçilerle dinlenme süreleri olmalıdır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com