| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Açık Güvenlik |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Havai Enerji Hatlarıtehlikeleri var

? Onlar yalıtımlı ve elektrik yüksek gerilim yok gibi Tepegöz elektrik hatları , özünde tehlikelidir . Onlar kullanan insanlar ya damakinehatları ile temas ederse Electrocution bir tehlikedir . Güç hatları çevreleyenelektrik ve manyetik alanlarınpotansiyel olarak tehlikeli etkileri üzerine araştırma da yapılmıştır , ama sonuçsuz olmuştur. 2009 yılında Doğrudan İletişim

tarafından Electrocution , İşçi İstatistikleriBürosu verilerine göre , 63 kişinin havai elektrik hatları ile temas tarafından öldürüldü . 2008 yılında , 100'den fazla kişi öldürüldü . Bu ( Referans 1 bakınız )

Tepegöz elektrik hatları yer altı enerji hatlarının aksine , yalıtılmış değil , ve 500.000 'den fazla volt taşıyabilirABD'de tüm mesleki ölümlerin yaklaşık yüzde biri kadar yapar . Bazı elektrik hatları yalıtımı var gibi görünebilir ama buhava sadece koruma olabilir . Dokunmadan elektrik hatları bir kişi (güç hattı taşımak içinelektrik için bir yol ) bir elektrik iletken hale gelmesine neden olacaktır . Vücuda çalışanelektrik akımı , kalp kası elektrik dürtüleri engeller çünkü (Referans İki bakınız )

Ölüm ya da yaralanma meydana gelir. Böyle bir güç hattından biri olarak yoğun bir şok yenerekkalp durur . Alt seviye şoklar, kalp düzensiz yendi ve kalp krizine neden yapabilirsiniz . Ilk temas yapıldığınoktada ,elektrik akımı tarafından üretilenaşırı ısı yanık vecilt kabarır . Elektrik hatları bir fırtına düştüğünde servis mühendisleri kapalı veya henüz hatları üzerinde çalışırken , Daredevils dikmesi tırmanmaya zaman insanlar bir elektrik hattı ile doğrudan temas zaman örnekleri

(Referans Üç bak)
.
elektrik Dolaylı temas

bir enerji hattı , elektrik hattı bir iletken olarak hareket edecek dokunur bir şey ile doğrudan temas gibi . Böyle biçerdöverler, traktörler ve hatta polytunnels birleştirmek gibi tarım makineleri , iletkenler olarak hareket edebilir . Onlar yalıtılmış olarak kiraz toplayıcıları , merdivenler ve vinç kullanarak inşaat işçileri yanlışlıklasatırları dokunabilirsiniz .

Geçerlisatırları dokunuyoraraç üzerinden çalışan bile,kabindeki içkişi , etkilenmemiş olabilir kabin vekoltukkatta geçer. Araç çıkarken onlar gibi metal adımlar olarakelektrik yüklü aracın bir kısmına Ancak , hala elektriğe alabilirsiniz .
Atlamaları

insanlar veya nesneler yakın , ancakhatları , fiziksel olarak dokunmadan değil, zaman atlamaları da oluşabilir, ancakmevcutkişi veya nesneyeküçük bir boşluk atlamak ve bu, elektrik neden bir iletken olarak kullanabilirsiniz .

Enerji hatları

güç hatları altında veya yakınında yaşayansağlık etkileri içine çok araştırma olmuştur yakınında yaşayan . Çalışmalar güç hatlarını çevreleyenelektrik ve manyetik alanlar ( EMF ) analiz vebölgede kanser oranları ile karşılaştırdık . Çevre Koruma Ajansıçalışmalar kanser ve EMF arasında önemli bir korelasyon olduğunu göstermiştir , vekanıtlar zayıf olduğunu değil belirtiyor. Çevre Sağlığı Bilimleri Sağlık Ulusal Enstitüsü ( NIEHS ) veNational Institutes çocukluk çağı lösemisi 1998 araştırma okudu ve elektrik hatları bu hastalığın olası bir nedeni olduğunu gördük . ( Referans 5'e bakınız ) Tersine , Aralık 1999'daLancet dergisinde yayınlanan bir İngiliz araştırma EMF ve çocukluk çağı kanseri 3.838 vakalarının bir örneklem büyüklüğü arasında bir korelasyon bulunamadı . ( Referans 6 bakınız )

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com